Říjnové krátce a akce

16. 10. 2006 | | Nezařazené

O ubytovací a sociální stipendium se nově žádá na adrese pes.vse.cz. Akademická psychologická poradna má znovu otevřeno. Česká spořitelna posiluje spolupráci s VŠE. Umělecký soubor Gaudeamus hledá do svých řad nové tanečníky, tanečnice, muzikanty a zpěvačky. Buddy Systém s novým semestrem opět láká do svých řad nové členy. Třetí společenský večer Fakulty národohospodářské se uskuteční 26. října od 19 hodin v Národním domě na Vinohradech. Veletrh Šance – Podzim 2006 se uskuteční 15. listopadu.

O ubytovací a sociální stipendium se nově žádá na adrese pes.vse.cz. Poté, co se přihlásíte, si v nabídce najdete odkaz stipendium, kde vyplníte příslušné údaje. Po zkušenostech z předchozích let připravila škola přesný návod, jak zadávat číslo bankovního účtu. Platby stipendií jsou rozděleny do tří období: do 31. prosince, do 31. března a do 30. června. Přihlášku nemusíte vyplňovat třikrát – je automatiky přenesena do dalšího období.

Akademická psychologická poradna má znovu otevřeno. Psychologové z katedry psychologie a sociologie řízení nabízejí své služby vždy jedenkrát týdně, a to ve středu, popřípadě ve čtvrtek na místnosti 303rb. Kontaktní osobou je docentka Eva Bedrnová. Poradna byla kvůli neshodám s vedením uzavřena na začátku května.

Česká spořitelna posiluje spolupráci s VŠE. V září uzavřely obě instituce rámcovou smlouvu o dlouhodobé spolupráci. V jejím rámci se připravuje i otevření nové pobočky ČS přímo ve škole do konce roku 2006. Česká spořitelna přislíbila, že v následujících pěti letech bude VŠE finančně podporovat. Kromě toho bude ČS pomáhat studentům při uplatnění na trhu práce, financovat tisk odborných publikací nebo oceňovat studentské práce. Česká spořitelna je hlavním partnerem VŠE už od roku 2002.

Mimosemestrální kurz s hostujícím profesorem Edwinem G. Dolanem otevírá katedra světové ekonomiky. Kurz s názvem SE_902 International Ecomonics se koná od 24. října do 1. listopadu, a to vždy v úterý a v pátek v Rajské budově.

Mimosemestrální kurz MO 309 Mezinárodní podnikání ve vybraných zemích Asie a Tichomoří vyhlašuje katedra mezinárodního obchodu. Přednášejícím bude Matthew Belk a učit se bude od 30. října do 9. listopadu. Přihlašovat se můžete na sekretariátu katedry.

Umělecký soubor Gaudeamus hledá do svých řad nové tanečníky, tanečnice, muzikanty a zpěvačky. Konkurzy probíhají do konce října.Více informací najdete na http://www.gaudeamus-folklor.cz.

Buddy Systém s novým semestrem opět láká do svých řad nové členy, kteří se chtějí starat o svého „buddíka“, ukazovat mu krásy Prahy a doprovázet ho na nejrůznější večírky. Přihlásit se do Buddy Systému můžete od poloviny listopadu, více informací najdete na buddy.vse.cz.

Třetí společenský večer Fakulty národohospodářské se uskuteční 26. října od 19 hodin v Národním domě na Vinohradech. Na programu večera, který se ponese v duchu neformálního setkání studentů a pedagogů, je slavnostní imatrikulace a beánie nově přijatých studentů včetně následné taneční party. Mezi účinkujícími se je Orchestr Jindřicha Váchy, Sabirah nebo DJ Linka. Zváni jsou i rodinní příslušníci studentů.

Veletrh Šance – Podzim 2006 se uskuteční 15. listopadu. Burzu pracovních příležitostí pořádá Centrum profesní orientace a proběhne v prostorách atria Rajské budovy. Účast zatím přislíbily čtyři desítky firem.

Nation2Nation Party, které se chystají na nejbližší úterky, vás tematicky zavedou k našim německy mluvícím sousedům. První z nich, N2N Party Germany se koná už 17. října v klubu Face2Face, 24. října následuje N2N Party Austria v Radosti FX. Večírky začínají v devět a pro ty nejrychlejší je připraven uvítací drink gratis. Další info a fotky za minulých akcí najdete na http://www.nation2nation.cz.

Mohlo by vás zajímat: