S bojem proti horku v Praze pomohou přírodní koupaliště i aquapark

1. 8. 2019 | | Sport, Studentský život Podolí

Je-li vedro k nepřežití, člověka nenadchne nic natolik jako kvalitní koupačka. Pokud si však nevíte rady, kam vyrazit a pořádně se osvěžit, nevěste hlavu. Od toho jsme tu my a pár vteřin strávených čtením následujícího článku vám do hlubin mozku zasadí pár tipů. 

Praha je obzvláště v létě rozpálená jako pánev na sporáku. To, že bydlíte v centru a nechcete se zrovna promenádovat v plavkách po náplavce, však nemusí být překážkou. Praha nabízí široký výběr přírodních i umělých koupališť. 

Na Žižkově můžete například zamířit do sportovního a rekreačního areálu Pražačka, kde si užijete nejen venkovní bazén v příjemném prostředí, ale dostane se vám i pořádné dávky kolektivního či individuálního sportu. S celodenním vstupným ve výši 120 korun na vás určitě udělá celý areál dojem.

Na Praze 6 je hned několik možností, kam se jít pořádně zchladit. Navštívit můžete třeba koupaliště Divoká Šárka. Zde se doslova osvěžíte díky potoku, který nepřetržitě zásobuje celé koupaliště studenou vodou. Vstupné je na Divoké Šárce opravdu přívětivé. Pokud máte v peněžence 100 korun, není důvod váhat. Dále je možné na Praze 6 využít služeb koupaliště Petynka, které se nachází nedaleko Hradčan. Vstupné je o něco vyšší (160 korun), ale můžete se těšit na tobogán nebo si zde s přáteli zahrát například beach-volejbal.

Nevíte kam vyrazit na Praze 4? Zkuste zavítat na Plavecký stadion Podolí. Vstupné činí 160 korun a těšit se můžete na pět plaveckých bazénů, mezi nimi i dva venkovní vyhřívané, vířivku, saunu, či tobogán. Naše doporučení je však takové, že se vyplatí vyrazit na koupání brzy, jelikož přes den se bazén naplní během mrknutí oka.

Světoznámým koupalištěm je samozřejmě Aquapalace Praha, který se nachází v pražských Čestlicích. Je ideálním místem pro celodenní prožitek s rodinou. Natrefíte zde na obrovské množství vodních atrakcí. Množství takové, že si budete přát strávit zde minimálně tři dny. Avšak nevýhodou je vysoká cena vstupného, které stojí 759 korun, pro studenty je to 629 korun na den.

Dalším vyhlášeným aquaparkem je Aquacentrum Šutka na Praze 8. Koupaliště vám nabízí jak plavecký bazén, tak zábavní část s tobogány, skluzavkami, divokou řekou a dalšími atrakcemi. Vstupné je ve výši 350 korun. Studenti zaplatí dokonce jen 240 korun.

Zúčastnit se můžete také koupání na plaveckém stadionu Slavia na Praze 10. Vstupenka na celý den vyjde dospělého na 160 korun, studenty na 100 korun. Součástí koupaliště je i relaxační zóna, kde si můžete dopřát například masáž nebo saunu. Na Slavii je vhodné zamířit i s menšími dětmi, díky množství dětských bazénů a dětskému hřišti.

Pokud hledáte letní pohodu u rybníka, kde nachytáte trochu bronzu, můžeme vám doporučit přírodní koupaliště Motol na Praze 5. Rybník skýtá čistou vodu, kterou si můžete dopřát po uhrazení pouhých 70 korun.

Dalším přírodním koupalištěm je koupaliště Džbán, které naleznete na Praze 6 ve Vokovicích. Chcete-li se opálit i na choulostivějších partiích lidského těla, Džbán bude něco pro vás. Součástí koupaliště je i vyhlášená nudistická pláž. Mimo jiné se zde provozuje také wakeboarding a čistota vody je pravidelně kontrolována. Za celých 90 korun  je příjemný den strávený u vody jen váš.

Hostivařská přehrada vám za 90 korun nabízí čistou pláž u vody, kde si můžete užít také mnoho sportů jako je třeba nohejbal, beachvolejbal, tenis nebo water ball.

Jak vidíte, ani v Praze se v horkých dnech nemusíte koupat pouze ve vlastním potu a osvěžovat se ve sprše. Využijte četných koupališť rozprostřených po celé Praze a užijte si letní pohodu u vody s přáteli, rodinnou, nebo se svou drahou polovičkou. A nezapomeňte,a že variant je opravdu mnoho, výše navržená koupaliště jsou pouze zlomkem celého spektra. 

Foto: Tomáš Medek

Mohlo by vás zajímat: