S přispěním VŠE je na světě první český vzdělávací online portál

14. 10. 2015 | | Kariéra pc

Provozovatelé webu Jobs.cz zahájili fungování internetového vzdělávacího portálu Seduo.cz. Zdarma nabízí profesně orientované kurzy. Každý je složen z video lekcí a následných testů, po jejichž absolvování obdrží účastníci certifikát. Na většině videí se podílela Grafická a multimediální laboratoř (GML) z Fakulty informatiky a statistiky na VŠE.

Prozatím nabízí Seduo sedm kurzů, například o prezentování, projektovém řízení nebo networkingu. V tomhle směru by do budoucna chtěli provozovatelé pokračovat – rozvíjet u svých studentů dovednosti uplatnitelné na trhu práce. Některé kurzy je možné dokončit za méně než šedesát minut a záleží pak jen na studentech, jestli se pustí i do studia doporučených materiálů. Na závěr čeká účastníky test, který má prověřit jejich znalosti. Pokud je výsledek dostačující, mají absolventi k dispozici certifikát a ten mohou uvádět například ve svých profilech na LinkedIn.

Vypomáhají i studenti

Zástupci portálu zapojují do školení různé aktéry. Proto se na přípravě podílejí lektoři, firmy, neziskové organizace, ale například i VŠE – Grafická a multimediální laboratoř působící pod Fakultou informatiky a statistiky má zásluhu na většině video lekcí. „Samotné natáčení probíhá jeden až dva pracovní dny přímo na půdě VŠE na Žižkově. Záběrů je plánováno za jeden den opravdu mnoho, někdy až dvě stě,“ říká o spolupráci s portálem Monika Kindlová ze sekretariátu GML. „Štáb, který tutoriály natáčí, je složen ze zaměstnanců GML a studenti se podílí coby občasný záskok a výpomoc při střihu,“ doplňuje.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: