Šedivý třetí na volné desítce

10. 3. 2005 | | Sport

Volnou techniku, klasiku či kombinované štafety, to vše nabídlo Akademické mistrovství ČR v běhu na lyžích s mezinárodní účastí, které se konalo 1.–3. února v Novém Městě na Moravě. První den se závodilo volnou technikou, ženy 5 kilometrů, muži 10 kilometrů. Druhý den byly na programu kombinované štafety. Poslední den se bojovalo o medaile klasickou technikou.

Volnou techniku, klasiku či kombinované štafety, to vše nabídlo Akademické mistrovství ČR v běhu na lyžích s mezinárodní účastí, které se konalo 1.–3. února v Novém Městě na Moravě. První den se závodilo volnou technikou, ženy 5 kilometrů, muži 10 kilometrů. Druhý den byly na programu kombinované štafety – dva muži (každý šest kilometrů) a jedna žena (polovic), všichni volně. Poslední den se bojovalo o medaile klasickou technikou na dvojnásobných tratích než první den.

Mezi účastníky bylo i několik lyžařů z VŠE. Nejlépe si vedl Jan Šedivý, který na 10 kilometrů dlouhé trati volnou technikou našel pouze dva lepší soupeře. Po pěti kilometrech byl až sedmý, v závěru měl však více sil a doběhl si pro bronzovou medaili – dvě vteřiny před čtvrtým Horálkem z VŠCHT. Úspěch z individuálního závodu podtrhl ještě čtvrtým místem ve štafetě, v níž se spojily síly lyžařů z VŠE a ČZU. Závod rozbíhal Jiří Pavlásek, po druhém úseku předávala Jana Havlová dokonce na třetím místě. Jan Šedivý o medailovou pozici v závěru přišel, od bronzu štafetu dělilo patnáct vteřin. Kompletní výsledky jsou na http://sport-casomira.cz.

Mohlo by vás zajímat: