Semestr ještě nezačal a vy už se ztrácíte? Stáhněte si speciální číslo pro prváky

9. 9. 2016 | | Prvácké číslo, Studentský život, Zprávy ze školy Vyhledáváme

Máte už po zápisech, na registrace a mapu školy jste koukali jako husa do flašky a zkratky InSIS, eRBéčko nebo ECTS vám říkají asi tolik jako Švejkovi přísloví „mlčeti zlato“? Tak to je naše speciální číslo pro prváky nejlepší volbou, jak nejen těmto zkratkám, ale i celému vysokoškolskému studiu přijít na kloub. Samozřejmě i vy, druháci a vyšší ročníky, si ho pod lavicí můžete také přečíst.

Vítám vás na Vysoké škole ekonomické! Naše (a teď i vaše) univerzita se řadí mezi jedny z nejlepších ekonomických škol ve střední a východní Evropě a nemálo jejích programů získalo světová vyznamenání. Hádám ale, že teď vás nejvíc zajímá, co můžete od studentského života očekávat. A s tím vám iList velmi rád poradí.

Ke stažení: Speciální číslo pro prváky

Ani tento rok jsme na vás, naše studijně nejmladší posluchače, nezapomněli a přes léto jsme aktualizovali a vyladili speciální číslo pro prváky. Nechceme totiž, abyste se ztratili ve školních budovách nebo v záplavě předmětů a jejich registrací. Zároveň vám chceme představit všechny možnosti a aktivity, do kterých se můžete během studia na ekonomce zapojit. Prvácké číslo, jehož vydání podpořila Česká spořitelna a vedení VŠE, máme pro případné zájemce, kteří se s ním ještě nesetkali, k dispozici i v tištené podobě.

Na ekonomce máme nejvíce studentských spolků

Na VŠE působí přes padesát studentských spolků, což nás řadí na první místo mezi pražskými univerzitami. Existuje tedy nespočet možností, kde uplatnit svoje znalosti a rozvinout své dovednosti. Naše studentská organizace se jmenuje iList a na škole letošním rokem působíme již 18 let. Dvakrát za semestr vydáváme stejnojmenný časopis, kde čtenáře informujeme o nejdůležitějších celoškolských událostech, novinkách na fakultách nebo sportovních a kulturních událostech. Přinášíme také rozhovory s úspěšnými podnikateli, absolventy, studenty, ale i s našimi vyučujícími nebo vedením školy.

Doufáme, že články ve speciálním manuálu pro prváky, který si můžete stáhnout, vám pomohou v prvních týdnech studia na VŠE. Také vám přejeme, abyste se co nejrychleji rozkoukali a stihli tak využít všech možností, které naše univerzita nabízí. Nikdy sice není pozdě začít, ale čím dříve se do něčeho pustíte nebo něco nového zkusíte, tím dříve si uvědomíte, co chcete v životě opravdu dělat. My za vás zatím budeme zjišťovat vše, co potřebujete pro klidné a pohodové studium na ekonomce.

První číslo iListu vychází 3. října

První číslo v tomto semestru vyjde 3. října a lze ho zakoupit na stálých prodejních místech na Žižkově (kavárna Deštník, prodejna skript, antikvariát VŠE a menza Italská) nebo na Jižním Městě (bufet v přízemí budovy). Pokud preferujete osobní setkání a chtěli byste se seznámit s našimi redaktory, první týden prodejů (tedy od 3. 10.) si od nich můžete číslo koupit (a třeba si s nimi i popovídat). Na Žižkově prodáváme vždy celý den od 9 do 18 hodin mezi menzami v budově Italská a na Jižním Městě vždy o přestávkách mezi hodinami u vrátnice. Zakoupit ho můžete i online na Alza media (dříve Publero), kde najdete i starší čísla.

Baví tě psát, fotit, malovat, grafický design nebo se chceš naučit, jak v praxi funguje marketing, propagace, distribuce nebo účetnictví? Neváhej a přijď se podívat na jednu z našich týdenních schůzek, které se konají každé pondělí od 19:30 v SB112. Nestíháte na schůzku dorazit, ale rádi byste se zapojili? Nejsnazší je nám napsat na e-mail: redakce@ilist.cz (jelikož jsme také studenti, jen o pár let starší, vykat nám ještě nemusíte).

Samozřejmě takových informací, které proudí ve všech školních systémech a temně hučí v chodbách ekonomky je víc, než které se vejdou na stránky jak prváckého, tak semestrálních čísel. Proto další zajímavé články a tipy najdete na našem webu www.ilist.cz. Každý den přidáváme nové příspěvky nejen ze školního prostředí, ale třeba i ze světa byznysu, sportu nebo akcí v matičce Praze. Na Facebooku nás hledejte pod rafinovaným názvem Studentský list.

Přeji vám všem hodně štěstí během prvních dní v novém zářícím prostředí zvaném vysokoškolský život a úspěšné první zkouškové (pokud se něco pokazí, pro informace o kreditech přejděte hned na stranu 5 a 6 prváckého speciálu).

A nepropadejte panice!

 

Kristina Tůmová, šéfredaktorka iListu

 

 

Mohlo by vás zajímat: