Semestr se zkrátí na třináct týdnů

24. 5. 2004 | | Nezařazené

Definitivní harmonogram výuky na příští rok přináší několik novinek. Zásadní změnou v novém harmonogramu je zrušení přípravného týdne, který škola zavedla v uplynulých semestrech. „Pokaždé se minul účinkem,“ uvedl prorektor pro studijní a pedagogickou činnost prof. Vojtěch Krebs. „V zahraničí nultý týden úspěšně funguje. Nám se ale nepodařilo přesvědčit katedry, že má smysl,“ dodal.

Definitivní harmonogram výuky na příští rok přínáší několik novinek.

Zásadní změnou v novém harmonogramu je zrušení přípravného týdne, který škola zavedla v uplynulých semestrech. „Pokaždé se minul účinkem,“ uvedl prorektor pro studijní a pedagogickou činnost prof. Vojtěch Krebs. „V zahraničí nultý týden úspěšně funguje. Nám se ale nepodařilo přesvědčit katedry, že má smysl,“ dodal.

Další novinkou je zkrácení výuky na třináct týdnů. „Aby v září zůstal prostor pro mimosemestrální kurzy a pořádání vědeckých konferencí, bylo nutné posunout začátek výuky co nejblíže k říjnu,“ objasňuje prorektor Krebs. „Také považuji za vhodné ukončit zimní semestr do Vánoc.“

Zápočtové testy by se měly psát ve zkouškovém období, které bylo z tohoto důvodu prodlouženo na čtyři týdny. Vedení si od tohoto kroku slibuje využití výukových týdnů k jejich pravému účelu.

Pokud se nový harmonogram osvědčí, škola se jej bude držet i v budoucnu.

Mohlo by vás zajímat: