Ševčík se nevzdává a Koblovský vzkazuje: V čele se Ševčíkem by měl LI hodnotu zkrachovalé existence

8. 9. 2016 | | Studentský život, Zprávy ze školy ševčík

Již v dubnu správní rada Liberálního institutu rozhodla o vyloučení jejího člena a bývalého ředitele Miroslava Ševčíka (děkan Národohospodářské fakulty, pozn. red.), a to pro jeho údajnou neaktivitu a poškozování dobrého jména instituce. Jenže podle děkanova právního zástupce Jana Vondráčka k žádnému vyloučení nedošlo. „Docentu Ševčíkovi do dnešního dne nebylo doručeno údajné rozhodnutí správní rady Liberálního institutu o jeho vyloučení, které mělo být vydáno v březnu 2016,“ míní Vondráček.  Z pohledu nynějšího ředitele Liberálního institutu Petra Koblovského vše probíhá tak, jak má. „Liberální institut má za to, že řízení o vyloučení pana Ševčíka probíhá zcela standardně v souladu se stanovami a zákonem, že Liberální institut vůči panu Ševčíkovi neporušuje žádné jeho základní právo závažným, ani jiným způsobem,“ říká Koblovský.

Děkan Ševčík nesmí být vyloučen z Liberálního institutu. Rozhodl o tom soud

Takový způsob ovšem Vondráčkovi přijde nejspíše nedostatečný, protože samotnému řediteli institutu zaslal již tři dopisy, ve kterých ho vyzýval k doručení rozhodnutí. „K doručení tohoto údajného rozhodnutí byl vyzván dopisy ze dne 31. března, 4. dubna a 26. července tohoto roku. Zůstaly však bez odpovědi,“ říká Vondráček.

Ignorování těchto dopisů Koblovský připouští, nicméně udává hned několik důvodů, proč tak činí. „Na dopisy pana Vondráčka nereaguji hned z několika důvodů. Zaprvé pokud mne svými dopisy vyzývá k něčemu, co má k dispozici, pokládám jeho výzvy za snahu obtěžovat mne a Liberální institut. Zadruhé svou korespondenční sérií v kombinaci s podáními na soud vytváří pro nás pan Vondráček schizoidní prostředí. Žádá o zaslání něčeho, co má k dispozici a zároveň navrhuje soudu, aby nám zakázal cokoliv doručovat, a zároveň nás o stejnou věc opětovně žádá. Buď se nás snaží nachytat, nebo je nekompetentní nebo neudrží myšlenku, nicméně ať již je to jakkoliv, nehodláme to podporovat.“ vysvětluje Koblovský. „Liberální institut pod mým vedením nebude participovat v nekonečných zcela prázdných korespondenčních bitvách a nebude tak podporovat ego ani pana Ševčíka ani pana Vondráčka,“ dodává ředitel Liberálního institutu.

Děkana Ševčíka vyloučili z Liberálního institutu. Kvůli nevhodnému chování

Dále Ševčíkův advokát poukazuje na platnost stanov, dle nichž měl být Ševčík údajně vyloučen (v březnu 2016, pozn.red.), je k dnešnímu dni předmětem neskončeného prvostupňového soudního řízení.Tento advokátův argument ovšem považuje Koblovský v celém procesu za nevýznamný.  „Stěžejním argumentem pana Ševčíka v daném sporu je, že stanovy nepřijala členská schůze, de facto stejná členská schůze, kterou odvolací soud v pravomocném rozsudku označil za zcela v pořádku, navíc pana Ševčíka by bylo možno platně vyloučit, ať již soud rozhodne jakkoliv,“ dodává.

„Neočekáváme, že pan Ševčík bude v tomto sporu úspěšný, neboť nepřichází s žádnými novými argumenty a všechny jeho původní označily dosud soudy za irelevantní nebo za nemateriální,“ dodává s tím, že věří v úspěšné vyloučení bez ohledu na výsledek soudu o platnosti stanov. Vondráček se Ševčíkem se evidentně soudního boje nevzdají. „Nic takového se nestane. Docent Ševčík nebude akceptovat jednání osob, které se zmocnily Liberálního institutu neoprávněně a s pomocí ozbrojené ochranky a zfalšovaného seznamu členů,“ komentuje situaci.

Ševčík: Budu se snažit očistit své jméno, které lidé s chorým myšlením úmyslně špiní

S takovým jednáním ovšem ředitel institutu počítá. „Pan Ševčík není liberál a s liberalismem nemá nic společného. Navíc se není evidentně schopen „pochlapit“, respektovat většinový názor našich členů, přiznat si svou porážku a marnost svého jednání (všechny dosavadní spory vedené panem Ševčíkem skončily úspěchem pro Liberální institut, pozn.red.). Raději se nás bude snažit za každou cenu poškozovat,“ uvádí.

Přesto však tvrdí, že tyto spory naopak liberální institut posilují. „Když bude proti Liberálnímu institutu bojovat a nebude vyhrávat, bude Liberální institut silnější a silnější, což pana Ševčíka bude asi dál neskutečně drásat. Pokud nicméně vyhraje, bohužel nic nezíská, protože s jeho reputací v čele by měl Liberální institut hodnotu morálky soukromé osoby, která jezdí v protisměru s majáčkem po dálnici, jinými slovy hodnotu  zkrachovalé existence,“ uzavírá Koblovský.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle TV Barrandov děkan Ševčík zneužil modrý majáček a vjel do protisměru

Dopis rektorce: Děkan Ševčík diskredituje svoji školu i liberalismus

Ševčík se stal nejaktivnějším akademikem roku, píše NF

Schyluje se k žalobě, Ševčíka bude proti vzbouřencům zastupovat Sokol

Mohlo by vás zajímat: