Děkana Ševčíka vyloučili z Liberálního institutu. Kvůli nevhodnému chování

4. 4. 2016 | | Zprávy ze školy ševčík

Děkan Národohospodářské fakulty VŠE (NF) Miroslav Ševčík byl vyloučen z Liberálního institutu, kde v minulosti působil jako ředitel. Jak informoval server iDnes.cz, důvodem bylo nevhodné chování, které šlo proti principům liberalismu, samotného institutu, ale i zásadám slušného chování.

Správní rada institutu se shodla na tom, že se Ševčík v posledních letech na činnostech institutu příliš nepodílel, navíc poškozoval jeho dobré jméno. Současný ředitel institutu Petr Koblovský s rozhodnutím souhlasí.

Podle serveru Echo24.cz dokonce vyjádřil lítost nad tím, že k vyloučení Ševčíka mohlo kvůli soudnímu sporu s institutem dojít až nyní. „Již dlouho je nejen mně, ale i ostatním členům Liberálního institutu jasné, že osoba, která porušuje právní předpisy a své oponenty se snaží zastrašovat, nemůže být členem spolku, pro který jsou svoboda a panství práva klíčovými hodnotami,“ řekl.

Ševčík si v minulosti vysloužil mnohokrát pozornost – jako děkan NF měl spory s některými vyučujícím a část z nich z fakulty odešla nebo jim nebyla prodloužena smlouva. Dále ho například chytila policie za překročení rychlosti na dálnici D5, na stejné dálnici se jindy vyhnul čekání v koloně tak, že se zapnutým majáčkem na svém autě odjel v protisměru.

Liberální institut je nestátní a nezávislou neziskovkou, jejím cílem je rozvíjet ideje založené na principech klasického liberalismu. Ševčík byl v roce 1990 jedním ze zakladatelů.

Vyjádření děkana Národohospodářské fakulty i zástupci Liberálního institutu zjišťujeme.

Foto: Děkanát NF VŠE

ČTĚTE TAKÉ:

 

Mohlo by vás zajímat: