Severská filmová zima přichází. Soutěžte s námi o vstupenky

6. 2. 2019 | a | PR články hr1

Již příští týden začne v pražské Lucerně devátý ročník filmového festivalu Severská filmová zima. Přehlídka kinematografie severských a pobaltských zemí dorazí do pražské Lucerny a také dalších 21 českých a moravských kin. Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 14. února a celkově se během něj představí 26 snímků snímků z Norska, Švédska, Dánska, Finska, Islandu a Litvy. S iListem můžete navíc soutěžit o dva lístky na vámi vybraný film.

Zahajovacím snímkem festivalu bude finský film „Heavy Trip“, který popisuje cestu úspěchu heavy metalové kapely Impaled Rektum. Po tragické události se její zpěvák a frontman Turo rozhodne dovést kapelu na jeden z nejbrutálnějších metalových koncertů v Norsku. Tím započne divoká jízda plná heavy metalu, vikinského nebe, vykrádaní hrobů a prvního ozbrojeného konfliktu mezi Finskem a Norskem.

Vaší pozornosti by rozhodně nemělo uniknout ani dánské psychologické drama „Neklid“, ve kterém se mladičká Robin jednoho dne náhle vzbudí nahá a zmatená uprostřed lesa. Časem dospěje k přesvědčení, že byla svědkem vraždy, a tak se sama pustí do vyšetřování ve snaze zabránit tomu, aby se stala další obětí.

Z Norska se představí kultovní film „Mongoland“, ve kterém se nespokojenost a zklamání snoubí s překvapením a zázraky. Dále také romantické surfařské drama „Příšerný čtvrtek“, které získalo cenu poroty na americkém filmovém festivalu Sundance, či drama „V řísi divů“, které prověří sílu pouta mezi matkou a dítětem. Novinkou je snímek „Now It´s Dark“. Ten vypráví příběh ženy, která se setká s nevěrou a v noci v šoku svého manžela opustí. Na své cestě zažívá nejen setkání, o kterých vždy snila, ale dozvídá se i o tragických událostech.

Pozadu nezůstane ani Island, který se představí thrillerem „Mikhel“. Je to příběh o muži, který se rozhodne přijmout nabídku kamaráda z dětství a propašovat ve svém těle zásilku heroinu z Estonska na Island.  Snímek byl natočen na motivy kriminálního případu z roku 2004.

Ze švédských filmů bude na festivalu promítáno drama „Povídky ze Stockholmu“, ve kterém se nečekaně zkříží osudy pěti naprosto odlišných lidí. Mezi dalšími snímky se představí film „Útěk do budoucnosti“, ve kterém se Svante, žijící v roce 1973 a trpící neléčitelnou srdeční chorobou, dostane tajemným vlakem do roku 2016. Pobaltské země se předvedou litevským válečným dramatem „Soví Hora“. To vypráví příběh partyzánů, lásky, oddanosti a boji za svobodu v Litvě v 1947-1952.

Díky barevně upraveným titulkům a v Praze, Brně a Ostravě také anglickým titulkům je festival vhodný také pro osoby se sluchovým postižením a cizince. Více informací o filmech najdete na stránkách Severského filmového klubu.

S iListem můžete soutěžit o dva lístky na vámi vybraný film festivalu promítaný v Kině Lucerna. Více informací o soutěži najdete na tomto odkazu.

Festival pořádá Severský filmový klub za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, Magistrátu města Brna, Volvo Car Czech Republic, s.r.o. a ambasád severských států.

Foto: www.sfklub.cz

Mohlo by vás zajímat: