SKOK se již druhým rokem podílí na organizaci mezinárodní podnikatelské soutěže pro středoškoláky ,,High School Business Challenge“

11. 2. 2022 | | PR články High school business challenge

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti (SKOK) působící na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze (FMV VŠE) i letos ve spolupráci se svými polskými, slovenskými a maďarskými protějšky pokračuje v organizaci High School Business Challenge (HSBC).

Jedná se již o osmý ročník největší podnikatelské soutěže ve střední a východní Evropě pro studenty středních škol. Ti si skrze svou účast v HSBC mohou vyzkoušet řešení úkolů ve formě praktických případových studií z různých oblastí byznysu, jež vedou k praktičtějšímu přístupu k dané problematice a utvoření komplexnějšího pohledu na ni. Studentům je dále díky tomu, že soutěž probíhá v týmech o třech až pěti členech, umožněn rozvoj týmových kompetencí, kreativity a soft skills –  velmi důležitých aspektů budoucího studia i zaměstnání mnohých z nich. Navíc získávají příležitost zúčastnit se specializovaných workshopů vedených partnerskými společnostmi a odborníky z Warsaw School of Economics.

Soutěž začíná v druhé polovině března a skládá se celkem ze čtyř kol. První tři probíhají online formou, mezinárodní finále s osobní účastí se pak koná ve Varšavě od 7. do 9. července. Oproti loňskému ročníku se nově zájemci o HSBC mohou stát nejen účastníky soutěže, ale i jejími ambasadory, soutěž propagovat a získat tak šanci vyhrát atraktivní ceny. Zkrátka nepřijdou ani vyučující ze středních škol. Je pro ně totiž připravena soutěž o interaktivní elektronický tablet.

Organizovat předchozí ročník HSBC bylo pro SKOK opravdu výzvou, jelikož se nikdy na ničem podobném nepodílel. Na druhou stranu se členové, kteří s přípravami na soutěž pomáhali, shodli na tom, že je tato mezinárodní spolupráce v mnoha aspektech obohatila a pomohla je stmelit jako kolektiv.

Více informací o soutěži lze nalézt na oficiální stránce soutěže nebo na Facebooku.

Zdroj obrázku: High School Business Challenge

Mohlo by vás zajímat: