Škola má nový www trikot

24. 5. 2000 | | Nezařazené

WWW stránky školy se dočkaly nové podoby. Oproti starým jsou přehlednější a obsahují aktuálnější informace. Jejich grafická podoba sice není okouzlující, ale svůj účel splňuje. Všechny stránky na serveru http://www.vse.cz/ tak mají alespoň jednotnou strukturu.

WWW stránky školy se dočkaly nové podoby. Oproti starým jsou přehlednější a obsahují aktuálnější informace. Jejich grafická podoba sice není okouzlující, ale svůj účel splňuje. Všechny stránky na serveru http://www.vse.cz/ tak mají alespoň jednotnou strukturu.

Jelikož si stránky školy prohlíží různí uživatelé od zájemců o studium až po zaměstnance, školní web je nyní rozdělen do čtyř základních kategorií. První jsou “VŠEobecné informace” o VŠE, druhé informace “Pro zájemce o studium”, třetí “Informace pro studenty” a poslední jsou informace “Pro zaměstnance”.

Pro studenty je samozřejmě nejzajímavější kategorie nazvaná “Informace pro studenty”. Zde lze najít odkazy na stránky týkající se tajemnice pro studentské záležitosti, předmětů, harmonogramů, registrací a zápisů, přihlašování na bakalářské zkoušky, bakalářských studijních programů a předpisů, knihovny, kolejí, studentských aktivit a organizací, “vztahů s praxí” a mnoho dalších pododkazů těchto základních kategorií.

Důležité informace pro studenty, které se nenachází v kategorii určené přímo jim, jsou i ve “VŠEobecných informacích”. Zde jsou zařazeny odkazy na vedení školy a fakult, kolegium rektorky, akademický senát, informace týkající se kolejí (žádost o ubytování, podmínky ubytování, volná místa na kolejích), zahraniční spolupráci školy (včetně Oddělení zahraničních vztahů), jednotlivé fakulty, informace o počítačové síti, organizace působící při VŠE a mnoho dalších.

Přínosný je též server search.vse.cz, na kterém lze vyhledávat www stránky, informace o studentech podle prvních pár písmen z příjmení a jména, rozvrhy studentů podle jejich e-mailu (uživatelského jména), informace o kurzu podle identu, informace o zaměstnanci podle prvních písmen jeho jména a příjmení a knihu podle slova, které se má vyskytovat v jejím názvu. Tyto služby většinou fungovaly již dříve, ale nebylo možné se na ně dostat z jednoho místa.

Tento krátký článek samozřejmě nemohl popsat vše, co se dá na serveru www.vse.cz najít. Pokud hledáte nějakou informaci a nechce se vám obíhat desítky nástěnek na chodbách, jistě postačí, když se podíváte na školní web. Stránky zatím běží v ověřovacím provozu. Pokud se vám tedy na nich nebude něco líbit, můžete napsat e-mail s připomínkami jejich správcům na adresu webmaster@vse.cz.

Mohlo by vás zajímat: