Škola se přesunula plesat na Smíchov

16. 4. 2004 | | Nezařazené

Ve stejný večer, kdy byl ples v Lucerně, pořádali ELSA Praha a AEGEE Praha tradiční právnickoekonomický studentský ples v Národním domě na Smíchově. Na šatnu jsme stáli nekonečně dlouhou frontu, na jejímž konci byla jen jedna šatnářka. Alespoň jsme se mohli rozhlédnout. Kdyby nebyli všichni ve svátečním, připadal bych si jako na chodbě ve Staré budově – samé známé tváře.

Ve stejný večer, kdy byl ples v Lucerně, pořádali ELSA Praha a AEGEE Praha tradiční právnickoekonomický studentský ples v Národním domě na Smíchově.

Na šatnu jsme stáli nekonečně dlouhou frontu, na jejímž konci byla jen jedna šatnářka. Alespoň jsme se mohli rozhlédnout. Kdyby nebyli všichni ve svátečním, připadal bych si jako na chodbě ve Staré budově – samé známé tváře.

Program probíhal souběžně v pěti sálech: v hlavním sále hrál Big band Josefa Hlavsy foxtrot, jive, polku, valčík a waltz, ve vedlejším latinu Mercury Praha, dole pouštěl DJ Mrakoplaš z Hvězdy československé hity a ve Futuru se vystřídaly kapely Wellbloud, Znouzectnost a The Bugles (Beatles revival). Úplně nahoře byl malý chillout salónek, o kterém málokdo věděl.

Překvapilo mě kolik lidí jde na ples, aby ho celý protančili na diskotéce. Parket v přízemí se brzy zaplnil a dav na něm se vlnil v rytmu písniček Michala Davida až do časného rána. Já si zkusil všechno. Zavzpomínal jsem na dobu, kdy jsem chodil do tanečních, a pošlapal své partnerce střevíčky v hlavním sále, zaskákal si na Znouzecnost, okukoval tanečníky samby a dost času věnoval hledání slibovaného chillout salónku. Nakonec jsem uspěl, ale téměř nikdo nahoře nebyl. Všichni se naplno bavili v nižších patrech.

Málem nám při přebíhání ze sálu do sálu utekla travesti show! Možná by nám to ale ani tolik nevadilo. Vystoupení bylo nudné. Na zajímavosti tomu tajtrlíkování do playbacku nepřidalo ani to, že prý jako za časů Shakespearových v rolích žen účinkovali muži.

Každý si našel hudbu nejbližší svému vkusu, nebo jen klábosil po chodbách. Při našem odchodu byla fronta u šatny jen o něco málo kratší než na začátku. Někteří to zřejmě vzdali dřív. Prohloupili, ostatní se skvěle bavili až do konce.

Do opožděné tramvaje číslo 58, která nad ránem vezla studenty ze Smíchova směrem na Jarov, přistoupili v centru ještě návštěvníci plesu v Lucerně. Ve voze nebylo k hnutí. Ale bylo veselo – dva kluci na každé zastávce tlačítkem otevřeli dveře a volali: „Udělejte místo pro paní s kočárkem!“

Mohlo by vás zajímat: