Šokující realita

26. 3. 2003 | | Názory, Studentský život

Vycházíme studentům maximálně vstříc. Změnili jsme to na jejich přání. Snažíme se studentům ve všem vyhovět. Poslední dobou létají vzduchem velmi zajímavá slova. Škola si uvědomila, že stav, kdy po studiu bažících zájemců je mnohonásobně více, než je možné přijmout, nebude trvat věčně. Bohužel ve většině případů změnu slovníku nenásledoval styl chování.

Vycházíme studentům maximálně vstříc. Změnili jsme to na jejich přání. Snažíme se studentům ve všem vyhovět. Poslední dobou létají vzduchem velmi zajímavá slova. Dokonce i ředitel Správy účelových zařízení veřejně deklaroval, že si je dobře vědom, že studenti jsou zákazníci. Škola si uvědomila, že stav, kdy po studiu bažících zájemců je mnohonásobně více, než je možné přijmout, nebude trvat věčně. Bohužel ve většině případů změnu slovníku nenásledoval styl chování.

V únoru bylo jmenováno nové vedení školy, v průběhu roku se obmění rovněž vedení na dvou fakultách. Nové a staronové tváře budou spřádat plány. Nebylo by na škodu, kdyby při jejich vytváření osobně prožili jeden den jako řádní studenti. Po zkušenostech s hodinovým čekáním na počítač, patnáctiminutovou frontou na dámské záchody zakončenou kulinářským zážitkem ve studentské menze by se na školní svět koukali zcela jinak. Zkušenost z reálného dne studenta VŠE by mohla být okořeněna několikahodinovým čekáním na zápočet či marnou snahou sehnat vyučujícího v konzultačních hodinách.

Zážitek by byl pro mnohé z nich jistě šokující. Zjistili by však, jak skutečně vypadá a co požaduje jejich zákazník, na kterého se odvolávají. Umožnilo by jim to převést líbivá slova do skutků a studenti by dočkali zajímavých změn.

Mohlo by vás zajímat: