Soutěž krásy je zpět. Pořádá ji bývalý senátor

9. 11. 2016 | a | Studentský život Miss VŠE

Aktualizováno ve čtvrtek odpoledne

V telefonickém hovoru pracovnice klubu Retro Music Hall označila za organizátora soutěže Tomáše Jandu, bývalého akademického senátora a bývalého pořadatele seznamovacího kurzu. Na internetových stránkách akce je ale oficiálně za organizátora označena společnost Abundate. Ta se dle veřejně dostupných informací zabývá realitami, výběrovým řízením či geodetickými pracemi.

 

Aktualizováno 10.11.2016

Pro milovníky soutěží krásy dobrá zpráva – opět si budou moct vybrat, která studentka na Vysoké škole ekonomické se jim líbí nejvíc. V Retro Music Hall se totiž ve čtvrtek večer koná takzvaná VŠEMisska.

Na tuto soutěž poutalo v posledních dnech v okolí školy i na samotné ekonomce několik plakátů.

Dle programu, který byl odtajněn ve středu, se diváci můžou těšit celkově na tři show finalistek i promenádu v plavkách. Zda dojde i na twerking, zatím jisté není. Na webových stránkách akce se dále nachází jen informace, že je soutěž určena pro dívky od 17 let a že vítězka obdrží 10 tisíc korun a věcné ceny od partnerů akce. Celým večerem má provázat Muž roku 2015 Jakub Kraus.

VŠEMisska

„Paní rektorka o akci informována nebyla. Tato soutěž nemá podporu vedení školy, ani souhlas k použití názvu VŠE. Vedení školy rozhodlo, že soutěže krásy podporovat nebude a na tomto rozhodnutí paní rektorka trvá,“ odpověděla na dotaz iListu Zuzana Politzerová z PR VŠE.

Vysoká škola ekonomická se na organizátory obrátila s upozorněním, že porušují pravidla pro propagaci na VŠE. Společnost Abundante, však i v tomto případě zarytě mlčí. „Zřejmě se nejedná o studentskou organizaci VŠE, ale o externí subjekt,“ dodává Politzerová.

Do roku 2014 mohly dívky „soupeřit“ v soutěži Miss VŠE. Před dvěma lety však v průběhu soutěže předvedly dívky twerkové vystoupení, které mělo podle jeho kritiků hodně vyzývavý podtón. Tato část programu se konala pod záštitou serveru Extra.cz, který se tímto způsobem propagoval.

„Paní rektorka dospěla k názoru, že Miss VŠE výrazně poškodila dobré jméno školy, proto VŠE již nepovolí žádnému subjektu použít značku VŠE pro organizaci soutěže Miss. Po dobu funkčního období stávajícího vedení VŠE nebude škola tuto soutěž organizovat,“ uvedla v listopadu 2014 mluvčí VŠE Julie Daňková. Loni pak toto stanovisko potvrdila.

Ke kritice se připojil i děkan Národohospodářské fakulty Miroslav Ševčík, který se večera zúčastnil. „Byl jsem osobně nemile překvapen touto částí programu a v tu chvíli mi bylo soutěžících dívek velmi, ale opravdu velmi líto. Myslím si však, že za to nemohly samotné soutěžící, ale pravděpodobně to nezvládla instruktorka cvičení,“ napsal tehdy serveru Lidovky.cz.

Mohlo by vás zajímat: