Společné století Čechů a Slováků. Týdenní přehled akcí

26. 8. 2018 | | Studentský život československo

Léto pomalu končí a začátek semestru se nezadržitelně blíží. Přijďte si užít jeho závěr na jedno z letních kin, výstavu aut, obří skluzavku nebo hrnčířské trhy. Letos si však připomínáme také důležité výročí, sto let od založení první Československé republiky. Při té příležitosti bude stát na Masarykově nádraží Prezidentský vlak československých prezidentů a na Vítkově se odehraje Prvorepublikový den. Výročí okupace 1968 si lze připomenout výstavou fotografií Ladislava Bielika.

Pondělí 27.8.

Na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově je od 16. srpna až do 21. září umístněna venkovní panelová fotografická výstava fotografa Ladislava Bielika. Autor na svých fotkách zachycuje události 21. srpna 1968 – včetně známé fotky „Muž s odhalenou hrudí před okupačním tankem“. Vstup na výstavu je zdarma.

V letním kině v Riegrových sadech si můžete užít Scorseseho film Špinavé ulice“. Parta mladíků se v něm rozhodne splnit si svůj sen a stát se obávanými gangstery. To však není tak lehké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Začátek je ve 20:30.

Úterý 28.8.

Až do 19. září bude na Masarykově nádraží stát Prezidentský vlak složený ze salónních vozů T. G. Masaryka, Františka Ferdinanda d´Este a československých prezidentů po roku 1968. Jedná se o poslední zastávku Prezidentského vlaku na jeho cestě po České republice.

V parku Parukářka bude odpoledne od 12 do 20 hodin k dispozici možnost zdarma se sklouznout na obří Vodní skluzavce. Stačí vám tričko, šortky a nafukovací kruh, který bude na místě k zapůjčení.

Středa 29.8.

Cross club zve na promítání filmu Teheránská tabu“. Snímek zachycuje snahu skupiny mladých lidí o normální život a vzepření se muslimským autoritám. Žijí bohužel v Teheránu, kterému vládne Šaríja a kde alkohol či rockové koncerty jsou tabu. Promítání začne ve 21:30.

Čtvrtek 30.8.

Pražská Náplavka bude až do 2. září hostit výstavu Auta na Náplavce“, na které se návštěvníci seznámí s největšími novinkami automobilových značek působících v České republice. Těšit se můžete na více než 25 různých značek. Zahájení výstavy proběhne od 16:00, následující dny bude výstavena zpřístupněna celý den.

Sobota 1.9.

Během víkendu ovládnou Kampu Hrnčířské trhy. Oba dny budou od 10 do 19 hodin k vidění stánky s keramikou, divadlo, výstava fotografií a chybět nebude ani hudební program. Vstup na akci je zdarma.

Neděle 2.9.

K výstavě fotografií na Vítkově přibude ještě akce: Prvorepublikový den. Od 10 do 18 hodin si lze prohlédnout výstavu veteránů, nahlédnout do tábora československého vojska a četnictva nebo si užít módní přehlídku.

Pokud patříte k fanouškům South Parku, jednoho z nejúspěšnějších seriálu vůbec, přijďte do Riegrových sadů na promítání filmu, který ani netřeba blíže představovat: South Park: Peklo na Zemi. Začátek promítání je ve 20:30.

Foto: tn.nova.cz

Mohlo by vás zajímat: