Sport i business v jednom

29. 10. 2008 | | Rozhovory, Sport

Golf je tradičně vnímán jako sport, který rozhodně není pro každého. Díky nově vzniklému golfovému klubu na VŠE si na něj studenti mohou názor udělat sami. Studentský list si povídal s členem vedení klubu, Jakubem Šandou.

Golf je tradičně vnímán jako sport, který rozhodně není pro každého. Díky nově vzniklému golfovému klubu na VŠE si na něj studenti mohou názor udělat sami. Studentský list si povídal s členem vedení klubu, Jakubem Šandou.

Na konci letního semestru jsi stál u zrodu Golf networking clubu. Co ten název znamená?
Jedná se o studentský golfový klub, který se snaží podporovat networkingové aktivity. To znamená, že se snažíme zprostředkovávat setkávání studentů v neformálním prostředí, ať už na golfovém hřišti, nebo na „golf drinku“. Také prosazujeme koncepci dostupného golfu – chceme dokázat, že to není jen zábava pro bohaté. O rozmachu golfu svědčí také to, že golfová hřiště rostou v České republice jak houby po dešti.

Komu je klub určen?
Klub je otevřen nejen studentům, ale také absolventům všech vysokých škol. Zapojit se mohou golfisté se zelenou kartou stejně tak jako začátečníci. V současnosti máme přes sto členů, stěžejní část tvoří studenti VŠE, ale najdou se i lidé z UK či ČVUT. Tento počet však není konečný, členská základna roste každým dnem.

Jak se můžu přihlásit a co mi členství nabízí?
Členem se stává člověk po vyplnění elektronické přihlášky a uhrazení semestrálního příspěvku pět set korun. Může se pak účastnit našich akcí a také uplatňovat slevy u partnerů klubu jako je například levnější nákup golfového vybavení nebo možnost zahrát si golf za sníženou cenu. Také se snažíme vytvářet atmosféru pro to, poznat nové přátele a navázat kontakty s lidmi z byznysu, které na své akce zveme.

Jaké akce pořádáte?
Zatím se nám podařilo zorganizovat „První odpal“ s panelovou diskuzí na téma Golfová etiketa aneb čemu učí (nejen) businessmana golf za účasti prof. Jaromíra Vebera, děkana Fakulty podnikohospodářské, a Pavla Závitkovského, zástupce KPMG. Také se uskutečnil zkušební driving (trénink, pozn. red.) pro začátečníky v Letňanech, letní škola golfu tamtéž a naší nejvýznamnější akcí byl 9. září konaný turnaj Hrádek cup. V tomto semestru pak připravujeme podzimní školu, pravidelný driving, handicapové dny, Golf drinky a doufáme, že brzy dojde i na další turnaj.

Jak vlastně tento klub vznikl, čí to byl nápad?
S mými přáteli jsme si při návratu z jedné golfové akce řekli, že nás tento sport docela baví a uvědomili jsme si, že na VŠE nám tato aktivita chyběla. Rozhodli jsme se proto založit klub. Musím říct, že jsme opravdu nevěděli, do čeho jdeme. Ze začátku to bylo těžké, ale jakmile se daly věci do pohybu, dokonce se nám lidé, kteří měli zájem o spolupráci, začali ozývat sami. Vše vyústilo událostí s názvem „První odpal“, která se konala 27. května 2008.

Mohlo by vás zajímat: