Sportovat můžete v létě za babku

3. 6. 2008 | | Sport

CTVS nabízí přes dvacet letních výcvikových kurzů s rozmanitým sportovním zaměřením. Různě dlouhé pobyty se pohybují v ceně od 411 do pěti tisíc korun. Přihlašování začalo 8. dubna 2008.

CTVS nabízí přes dvacet letních výcvikových kurzů s rozmanitým sportovním zaměřením. Různě dlouhé pobyty se pohybují v ceně od 411 do pěti tisíc korun. Přihlašování začalo 8. dubna 2008.

Na letní období 2008 připravilo Centrum tělesné výchovy a sportu (CTVS) na VŠE pestrou nabídku letních výcvikových kurzů (LVK). Zájemci si budou moci rozšířit své sportovní obzory v oblastech outdoorových aktivit, míčových sportů, cyklistiky, zdolávání vodních toků či aerobiku na více než dvaceti kurzech v různých koutech České republiky či v zahraničí.

Cena, kterou bude muset student za letní radovánky zaplatit, začíná na 411 korunách a zvyšuje se v závislosti na míře zajištění dopravy, stravy a typu ubytování. Nejdražším kurzem pro letošní rok se stala Itálie, která z vašich kapes vytáhne necelých pět tisíc korun. Většinou se ale cena kurzu pohybuje kolem 1 500 korun.

Přihlašování již začalo. První kolo se rozběhlo 8. dubna 2008. Bylo určeno pro studenty, kteří absolvováním pobytu chtějí získat druhý zápočet z tělesné výchovy. Druhé kolo registrací pokračuje od 23. dubna. Od tohoto termínu se mohou hlásit všichni studenti bez ohledu na to, zda potřebují zápis do indexu. Počet míst je však omezen, doplňují se pouze volné kapacity. Třetí možnost, jak se zapsat na LVK, se otevírá 11. května u sekretářky CTVS. K řádnému přihlášení je nutné osobně dojít s indexem k vedoucímu kurzu (popřípadě sekretářce) v jeho konzultačních (úředních) hodinách.

CTVS ve svém programu nabízí například tradiční sedmidenní pobyty v Dobronicích, které se konají od 14. června až do 6. září 2008 a lákají studenty na široké spektrum činností, jako jsou například míčové sporty, lanové aktivity, orientační běh, pádlování a další. Pro dobrodružnější povahy jsou určeny týdenní kurzy s názvem Suchomel v termínech od 1. do 28. června, které se zaměřují především na náročnější outdoorové aktivity. Turistiku si mohou naopak vychutnat její příznivci od 14. do 28. června na dvou kurzech ve východní části Nízkých Tater na Slovensku.

Na své si přijdou také cyklisti, kterým CTVS nabízí kurzy Nicov, Babí léto či Lipno, kde si také mohou vyzkoušet windsurfing. Kurzy u Máchova jezera a v Itálii ocení zejména všestranně sportovně nadaní jedinci.

Mohlo by vás zajímat: