Sportovní kurzy na VŠE: Prkno, lyže, běžky nebo lezení po ledu

27. 12. 2016 | | Sport, Studentský život KPR

Semestr je sice už za námi, a pro některé škola přestává minimálně do první lednové zkoušky existovat. I tak kontakt s ní nemusí skončit. Centrum tělesné výchovy a sportu (CTVS) funguje po celý rok a i letos má na období sněhu připraveno několik možností, kam vyjet na zimní radovánky.

Většina lyžařských kurzů od CTVS je již plně obsazena, nicméně u některých se ještě najdou volné kapacity. Pokud jste milovníky snowboardu či lyží a navíc preferujete alpské prostředí, můžete se ještě přihlásit na zimní kurz Marilleva do Itálie. Pokud však upřednostňujete spíše české hory, využijte zimního kurzu Šohajka. Je ale pouze pro lyžaře, snowboarďáci mají tedy smůlu.

Milovníci běžek si také přijdou na své. Kurz KPR, konaný na přelomu ledna a února, patří těm, co mají k běžkám a outdooru alespoň nějaký vztaz. Další z možností je i lezení po ledu – tento kurz se pořádá u našich východních sousedů. CTVS ho ale doporučuje jen studentům, kteří mají s lezením už nějaké zkušenosti.

Pro nelyžaře je tu sportovní příprava

Ti z vás, kteří zrovna nemají v lásce hory a zimní radovánky, nemusí zoufat. Ekonomka nabízí i kurz sportovní přípravy. „Tento kurz běží již pátým rokem a zahrnuje v sobě lezení, aerobní cvičení, míčové sporty a různé další aktivity spojené se sportovní přípravou,“ říká ředitel CTVS Tomáš Pachl. „Je to ideální možnost, jak si student může splnit kreditový zápočet,“ dodává.

V neposlední řadě je tu i novinka funkční kruhový tréning. Student za něj sice zápočet nedostane, nicméně je to ideální možnost jak zdokonalit svoji výkonnost. Tento trénink vede Michal Fabián, který má zároveň na starosti fotbalisty Bohemians Praha. Symbolický vstup je 20 korun.

Sport na VŠE nicméně nekončí zimou. „Pokud má student zájem sportovat, tak se může zúčastnit různých turnajů jako Rektorský den, noční orientační běhy nebo vysokoškolské ligy ve volejbale,“ nabízí Pachl. Další novinkou je také kurz potápění, který CTVS otevře v letním semestru. „CTVS je tu proto, aby studentům bezplatně umožnilo aktivně kurzy využívat a zdokonalit svou výkonnost, která v posledních letech trochu upadá,“ uzavírá.

Mohlo by vás zajímat: