Stravenkami už studenti v menze nezaplatí

19. 6. 2019 | | Zprávy ze školy menza

Snad každý student ekonomky někdy navštívil jednu z menz v areálu na Žižkově nebo na Jižním Městě. Systém placení v menzách je na VŠE velmi jednoduchý. Stačí mít svou studentskou kartičku, na kterou je vždy možné nahrát libovolnou částku, ze které jsou potom peníze strhávány za jednotlivá jídla. V minulosti bylo možné platit platit kromě klasické hotovosti i stravenkami, nedávno se však v menze objevilo oznámení, že kvůli zneužívání stravenek už to dále nebude možné.

Podle Evy Štefánčíkové, zaměstnankyně společnosti AV Gastro, která menzu provozuje, se omezení přijímání stravenek vztahuje pouze na dotování účtů, tedy na vkládání peněz na ISIC. Důvod je jednoduchý. Při odevzdání stravenek si distributor účtuje provizi 6,8 %. To v konečném důsledku znamená, že student dostává dotaci od státu a další dotaci při využívání stravenek na dotování účtu. Podle Štefánčíkové Menza vychází studentům vstříc například možností využít na dotování účtu bankovní karty. Dodává, že využívání stravenek se dostalo nad únosnou mez a bylo nutné zamezit jejich zneužívání.

Vedoucí provozu David Jílek však pro iList uvedl, že stravenky jsou v menzách stále přijímány a nevidí důvod, proč by to bylo jinak. Zároveň dodal, že byly v nedávné době měněny platební terminály, a proto může být problém s přijímáním elektronických stravenek. Na další otázky, týkající se informací od Evy Štefánčíkové, nereagoval.

Foto: studentpoint.cz

Mohlo by vás zajímat: