Studenti FFÚ a FIS jdou dnes k volbám do senátů

9. 10. 2017 | | Zprávy ze školy volebni_urna

Studenti Fakulty financí a účetnictví (FFÚ) dnes mohou zamířit k doplňovacím volbám do Akademického senátu Vysoké školy ekonomické (AS VŠE). Na začátku června se uvolnila židle studentského zástupce první fakulty. K volebním urnám dnes míří také studenti Fakulty informatiky a statistiky (FIS).

Posluchači FFÚ mají na výběr ze čtyř kandidátů. Volit mohou jen studenti, kteří v tomto semestru navštěvují některý z bakalářských, magisterských nebo doktorských programů na první fakultě. Hlasuje se od 9 hodin do 15 hodin, v zasedací místnosti FFÚ VŠE NB 104. V případě, že více kandidátů obdrží stejný počet hlasů, rozhodne o jejich pořadí los.

Seznam kandidátů v abecedním pořadí:

1. Jakub Henig – bakalářský obor Finance
2. Petr Heršálek – doktorand oboru Účetnictví a finanční řízení podniku
3. Martin Husák – bakalářský obor Účetnictví a finanční řízení podniku
4. Nela Karásková – bakalářský obor Finance

Zvolený zástupce se nudit nebude. Hned ho totiž čeká jeden z nejdůležitějších úkolů, se kterým se senátoři ve své funkci setkají – volba rektora. Ta proběhne už za týden, v pondělí 16. října. Studentský senátor bude svou funkci vykonávat ale jen po zbylé funkční období předchozího zástupce – do 12. června 2018. Pak se budou konat řádné volby do dalšího období.

K urnám jdou i statistici a informatici

Do voleb dnes míří také studenti čtvrté fakulty. Ti hlasují pro své zástupce ve fakultním, neboli malém, senátu. Volby se konají od 9 do 18 hodin v NB 473 na Žižkově a od 10 do 16 hodin v 0112 na Jižním Městě. Každý posluchač FISu může najednou zakroužkovat šest kandidátů.

Seznam kandidátů ve studentské části v abecedním pořadí:
1. Bc. Kateřina Bílková
2. Bc. Jan Černý
3. Adam Dolejš
4. Miroslav Lutovský
5. Bc. Lukáš Ott
6. Adam Palát
7. Martin Pavlata
8. Ing. Veronika Ptáčková
9. Štěpán Staněk

Studentští zástupci jsou voleni do funkčního období od 12. listopadu 2017 do 11. listopadu 2020.

Mohlo by vás zajímat: