Studenti FPH vyhráli soutěž PwC Consulting Challenge

28. 1. 2023 | | Zprávy ze školy PwC Consulting Challenge 2022

Soutěž PwC Consulting Challenge i v tomto akademickém roce umožnila nejen studentům vysokých škol vyzkoušet si práci konzultanta na vlastní kůži. První místo v soutěži obsadil tým Pied Piper z Fakulty podnikohospodářské (FPH) Vysoké školy ekonomické (VŠE) ve složení Jakuba Kříže a Tomáše Jindry. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 154 studentů v 75 týmech, konkurenční týmy byly jak z českých, tak ze zahraničních univerzit, jako například MIT nebo Univesity of Amsterdam.

Společnost PwC Česká republika ve spolupráci se StartupJobs si připravilo pro letošní ročník zadání případové studie ve znění „Jak vybudovat StartupJobs pro Gen Z a získat 10 000 Gen Z uživatelů.“ Na její zpracování měli soutěžící sedm dní, během této doby mohli využít odborné konzultace s experty z obou firem.

Podle Tomáše byl největší výzvou celé soutěže právě čas. „V rámci omezeného času případovka rozhodně nešla vypracovat dokonale, bylo extrémně náročné odhadnout správnou hloubku analýz.“ Jakub doplnil, že jsou to ale právě napjaté termíny, které jsou v prostředí consultingu na denním pořádku, takže soutěž skvěle odrážela realitu.

Týmovou práci během soutěže zhodnotil Jakub. „S Tomem se známe velmi dobře, byli jsme sehraní a schopni pružně řešit dílčí úkoly na základě silných stránek každého z nás. Každý vykrýval oblast, ve které měl předpoklady odvést kvalitnější práci než ten druhý.“

Finálové kolo soutěže proběhlo 15. listopadu a zúčastnilo se ho deset nejlepších týmů. V komisi letos opět zasedli odborníci z obou firem. Průběh kola popsal iListu Tomáš. „Po příchodu do prostor karlínské Spojky jsme dostali do ruky welcome drink, našli jsme si příjemná místa a nenápadně okukovali konkurenci. Na prezentaci výsledků jsme měli deset minut, následovaly otázky od komise. Vše doprovázel networking a příjemný raut.“

Kromě dárkových předmětů si Tomáš s Jakubem odnesli finanční odměnu 75 000 Kč a možnost setkání s Petrem Ložkem, vedoucím partnerem Technology Consulting ve společnosti PwC Česká republika. „S panem Ložkem už jsme se setkali a bylo to velice příjemné, sympatické a obohacující setkání. Pořád si s Kubou moc vážíme příležitosti se takto potkat,“ řekl iListu Tomáš.

Účast v soutěži by doporučili oba členové vítězného týmu. „Jsem přesvědčený, že soutěže jako právě PwC Consulting Challenge představují skvělou možnost pro studenty zkusit si, co práce v consultingu obnáší a také získat spoustu skvělých zkušeností a kontaktů,“ řekl Jakub. „Je to skvělá příležitost poznat zajímavé lidi, potrénovat problem solving, rozšířit si obzory a obecně otestovat svoje dovednosti,“ shrnul Tomáš. Pro Jakuba je práce konzultanta dokonce lákavou kariérní cestou. „Velmi mi imponuje různorodost celého prostředí, týmů i jednotlivých projektů,“ vysvětlil.

Tomáš se podělil také o radu pro budoucí účastníky. „Snažte se udělat krok navíc. My jsme zariskovali a nad rámec splněného zadání doručili nápady na rozvoj celého byznysu zadavatele výzvy. Což věřím, že byl rozhodující faktor, který nás vyzdvihl kousek nad ostatní týmy. Protože všechna řešení byla skvělá.“

Foto: web Fakulty podnikohospodářské

Mohlo by vás zajímat: