Studenti již pošesté představí své filmy v kině Aero

21. 1. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy Multifest

Potřebujete se odregovat od učení? Máme pro vás tip: Studenti Fakulty informatiky a statistiky, oboru Multimédia v ekonomické praxi, pořádají šestý ročník Multifestu. Ten proběhne 23. ledna od 19 hodin. Tentokrát se mohou příznivci studentských filmů těšit na pět výtvorů: Sorry, Schrödinger, Únos Mrázkové, V zajetí pravdy a Vílu. Festival krátkých filmů letos proběhne v kině Aero.

Organizátoři nechávají kreativcům volnou ruku a tématem je neomezují. „Jediné omezení jsou finance, které si musí zajistit sami. Někteří zakládají kampaň na Startovači, někteří shánějí sponzory. Jeden tým natáčel na zámku. Nechápu, jak se jim to povedlo sehnat,“ komentuje letošní ročník PR manažerka Rita Antsifirová.

Kromě hlavní ceny, kterou budou volit přímo diváci v sále, budou rovněž vyhlášeny ceny za nejlepší kameru, střih, zvuk a za nejlepšího herce/herečku. „Hlavní cenou je velký zlatý Stanislavík – soška, které se pojmenovala po našemu docentovi Stanislavovi Hornému. Nejlepší střih/kamera/zvuk/herec dostanou malého Stanislavíka a balíčky odměn od sponzorů,“ doplňuje Rita Antsifirová. O výhercích těchto cen rozhodne komise složená ze zaměstnanců Grafické a multimediální laboratoře, která působí na Fakultě informatiky a statistiky.

Které filmy letos návštěvníci uvidí?

Vstupenky lze zakoupit online na rezervačním webu nebo na pokladně kina Aero za 150 Kč.

Foto: Multifest

Mohlo by vás zajímat: