Studenti VŠE nejčastěji volí školní menzy

26. 6. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy dotace menzy1

Na Vysoké škole ekonomické (VŠE) studuje na šesti fakultách kolem šestnácti tisíc studentů. Jejich stravovací návyky se ale často liší. Oba kampusy ekonomky a jejich okolí ale nabízí dostatek možností, kde se najíst. Ptali jsme se proto několika z nich, kam chodí nejčastěji na jídlo, nebo jestli dávají přednost vaření.

Studenty ekonomky, ať už rodáky hlavního města nebo ty, co bydlí samostatně buď v pronájmu, či na koleji, trápí každý den stejná otázka: “Kde se najíst?”. Někteří strávníci se nad výběrem jídla a podniku překvapivě dlouze a strategicky zamýšlejí. Druzí si naopak vždy dají přesně to, na co mají chuť, nehledě na složení potraviny, původ surovin či označení bio. Jedno je však pro studenty společné – jako správní ekonomové se vždy snaží stravovat za co nejnižší cenu a za ušetřené peníze si dopřát něco jiného.

V následující tabulce uvádíme průměrně ceny obědových menu z podniků na pražských kampusech ekonomky a v jejím okolí, které studenti nejčastěji navštěvují.

Podnik Průměrná cena jídla
Menza Žižkov 56 Kč (Menzy AV Gastrocentrum, Pizza VŠEm, Zdravý výživa)
Menza Jarov 57 Kč
Menza Jižní Město 53 Kč
restaurace v okolí Žižkova 115 Kč (Akademický klub, Deštník, Kredenc)

Z ankety, která byla umístěna na webových stránkách iListu vyplývá, že studenti se nejčastěji stravují v menze na Žižkově. „Menza nabízí dobré jídlo za příznivou cenu a na koleji se nedá příliš vařit a není na to ani čas,“ komentuje svůj výběr student druhé fakulty. „Chodím do “normální“ a zdravé menzy, přibližně půl na půl. Pizzu si dám jednou za pár měsíců,“ uvádí další studentka. “Poslední dobou už chodím jen do Zdravé výživy nebo si radši něco uvařím,” doplňuje studentka ze třetí fakulty. Jenže například studentům, kteří byli na výměnném nebo jiném studijním pobytu v zahraničí směrem na západ, už školní stravovací zařízení nestačí. Obecně se shodují, že po návratu domů jim úroveň menz přišla nedostačující.

Mohlo by vás zajímat: