Studenti VŠE organizují vlastní stage na festivalu United Islands of Prague

31. 5. 2019 | | Studentský život United Islands of Prague

Již v dnes odstartoval v ulicích Karlína multižánrový festival United Islands of Prague, letos s podtitulem British Edition. Tematicky na něm vystoupí mnoho objevů i známých producentů z Britských ostrovů, jako jsou David Keenan, The Sherlocks či Husky Loops. Těšit se však můžete také na polského headlinera Trupa Trupa, neměcké The Deadnotes nebo české Zrní. Festival se letos také připojí k oslavám třicátého výročí pádu železné opony. V prostředí Kaizlových sadů vyroste Ostrov svobody, kde odehrají své koncerty mnohé kapely z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska nebo Německa. Jeho srdcem bude ČT art Freedom Stage. Vstup na festival je zdarma.

K oslavám se připojí také studenti Arts Managementu z Fakulty podnikohospodářské, kteří v rámci předmětu Management a organizace v oblasti výkonného umění organizují na festivalu vlastní „Arts Management Stage“. Ten můžete navštívit v sobotu 1. června vedle „Zdi svobody“ na rohu ulic Křížíkova a Šaldova. Dle vyjádření organizátorů se téma jejich stage zaměří na východní Evropu a interprety ze zemí bývalého Východního bloku, přesněji ze zemí Visegrádské skupiny a Ukrajiny. To vše má představovat kontrast k západoevropským kapelám.

„Kromě vystoupení jsme se rozhodli uspořádat také doprovodný program zaměřený na události spojené s rokem 1989. Zahrnovat bude vzdělávací debatu týkající se rozvoje zemí bývalého Východního bloku a jejich kultury v uplynulých 30 letech,“ dodávají organizátoři. Pozvání na debatu přijalo několik odborníků v daném oboru, jako například kulturní redaktor týdeníku Respekt, zástupce z katedry Arts managementu Mario Kubaš, bývalý ministr kultury Ilja Šmíd, komik Nikola Džokič či Tomáš Břínek alias TMBK.

 

LINE-UP ARTS MANAGEMENT STAGE

12:30 – 13:15 Black Holes CZ

14:00 – 14:45 Purplefox Town CZ

15:30 – 16:15 From Our Hands SK

17:00 – 17:45 Sasha Boole UA

18:30 – 19:15 Gustave Tiger HU

20:15 – 21:00 Fertile Hump PL

 

Foto: czechtourism.com

Mohlo by vás zajímat: