Studentům VŠE ve školních schránkách opět přistávají falešné e-maily

18. 11. 2021 | | Zprávy ze školy pocitac, hacker

Tento článek vyšel před zjištěním, že e-maily pochází od Centra informatiky VŠE. Za nesprávné informace se omlouváme. Vyjádření Centra informatiky VŠE nadále zjišťujeme.

Studentům Vysoké školy ekonomické (VŠE) od včerejšího dne přichází do školních e-mailových schránek falešné e-maily. Podvodný e-mail zprvu vypadá jako vygenerovaný z Integrovaného studijního informačního systému (InSIS), avšak obsahuje překlepy, zejména v zápatí zprávy. Zároveň jsou tyto e-maily poslány z adres insis.vse@seznam.cz a noreply-vse@post.cz, skutečné zprávy vygenerované InSISem přichází z adresy noreply@vse.cz.

První typ e-mailu informuje studenty o zahájení disciplinárního řízení a žádá o vyjádření. Další podvodný e-mail oznamuje, že student neprošel studovaným předmětem a má možnost se odvolat. V dalším e-mailu se studenti mohou naopak dočíst, že v rámci nově připraveného modulu vznikla možnost směnit kredity mezi studenty jakéhokoli programu a jakékoli fakulty VŠE. Poslední zaznamenaný e-mail nabízí studentům možnost vyplacení Vánočního stipendia ve výši 10 tisíc korun a žádá o vyplnění bankovního účtu.

Všechny tyto e-maily vyzývají příjemce, aby klikli na hypertextový odkaz a vyplnili své osobní údaje, jedná se o tzv. phishing.

Vyjádření Centra informatiky VŠE iList zjišťuje.

Mohlo by vás zajímat: