Svět podle studentské tajemnice

6. 11. 2001 | | Názory, Studentský život

Prázdniny jsou už dávno pasé a zimní semestr se pomalu ale jistě rozběhl. (Toto ještě není ta dobrá zpráva, ta bude teprve následovat). Osobně se mohu pochlubit, že jsem léto ve zdraví přežila (a doufám že vy taky).

Prázdniny jsou už dávno pasé a zimní semestr se pomalu ale jistě rozběhl. (Toto ještě není ta dobrá zpráva, ta bude teprve následovat). Osobně se mohu pochlubit, že jsem léto ve zdraví přežila (a doufám že vy taky). Žádné z mých zvířat mě nepokousalo natolik vážně, že by to vyžadovalo hospitalizaci (obě mě kousaly uvážlivě zlehka). Neobjevil se žádný bohatý milionář, který by mě chtěl pojmout za manželku a postavit mi domek s malou zoologickou zahradou, po čemž dlouhodobě toužím. Škola opět prokázala dobrou statiku a během letních měsíců se nesesula. České dráhy nepřipravily žádnou stávku a cesta Příbor-Praha se díky novým kouskům koridoru dá absolvovat ve snesitelném čase. Podtrženo sečteno, mému návratu do školy nestálo v cestě vůbec nic.

Tím jsem se vlastně dostala ke slíbené dobré zprávě: i v tomto školním roce se budu snažit zprostředkovávat komunikaci studentů s vedením školy. Budu číst vaše e-maily (tedy pokud je pošlete na adresu kalova@vse.cz) a bude-li to v mých silách, budu vám na ně i odpovídat. Poctivě budu sledovat newsy. V rámci možností budu zdokonalovat stránky nb.vse.cz/studentt. Každé úterý od 14 do 16 se budu nacházet na 160 NB a ve čtvrtek ve stejnou dobu na 0105 JM. Můžete se na mně obracet se vším, co směřuje k vedení školy, ať už to budou dotazy, připomínky, stížnosti nebo návrhy. A stejně jako vloni i předloni vás zvu na Snídaně s rektorkou. Jsou to neformální setkání rektorky a jejich hostů se studenty. Každá snídaně je věnována nějakému tématu. Studenti se mohou seznámit s názory vedení školy a vedení má naopak možnost zjistit, co si o vybraném problému myslí studenti. Společným úkolem obou stran je nasnídat se.

10. října si můžete přijít popovídat o diplomových pracích, a hlavně o tom, jestli je možné psát diplomku na VŠE v cizím jazyce. 17. října můžeme společně posnídat na téma Knihovna VŠE.
31. října se při snídani budeme bavit o zkouškových povinnostech, o změnách, které se chystá vedení v této oblasti podniknout. O tom, co je zvládnutelné a co nikoli a proč je to na jiných školách jinak. 14. listopadu se uskuteční snídaně věnovaná těm, které zajímá, jak VŠE spolupracuje s praxí. 5. prosince bude dán prostor zamyšlení nad motivací studentů na VŠE.

Pokud byste se rádi dozvěděli něco více o uvedených tématech nebo se k některému z nich chcete vyjádřit, určitě se na snídani přihlaste (prostřednictvím mého e-mailu nebo osobně na sekretariátě rektorky). A pokud vás zajímá, o čem všem už jsme si při snídani povídali, mrkněte se na již zmíněnou stránku nb.vse.cz/studentt.

Mohlo by vás zajímat: