Světový den cestovního ruchu hostí Bali, zabývá se otázkou jeho obnovení po pandemii

27. 9. 2022 | | Cestování Světový den cestovního ruchu

Opět po roce se v různých koutech světa slaví Světový den cestovního ruchu, který připadá na 27. září. Každoročně je vybrána jedna země, kde probíhají hlavní oslavy tohoto dne. Letošním pořadatelem 42. ročníku je indonéský ostrov Bali a oslavy se nesou v duchu úvah o cestovním ruchu jako o jednom z hlavních pilířů národního hospodářství a o způsobu, jakým k tomuto odvětví přistupujeme na národní úrovni i z pohledu jednotlivce.

Hostitelská země si pro své návštěvníky připravila bohatý program plný přednášek a konferencí, na nichž vystoupí vážení hosté jako například balijský guvernér, ministr cestovního ruchu a kreativní ekonomiky Indonésie nebo generální tajemník světové organizace cestovního ruchu UNWTO. Hlavním tématem diskuse bude jak změnit a obnovit cestovní ruch po pandemické krizi tak, aby z toho všichni zapojení prosperovali.

Chcete se oslav zúčastnit, ale Bali je pro vás trochu z ruky? Mnoho zajímavých akcí se koná i na evropském kontinentu, ve Francii, Španělsku, Švédsku, Polsku či Chorvatsku. Nebo si jen udělejte radost a vyrazte někam na výlet, ať už za hranice nebo na domácí půdě. Úplně však stačí, když se zamyslíte, co pro vás cestovní ruch znamená, jak ho vnímáte a proč je pro vás důležitý. Zajímejte se alespoň v tento den o problémy cestovního ruchu, bavte se o nich se svými přáteli a šiřte tak jeho poselství ve svém okolí.

Pandemická krize nám víc než kdy jindy ukázala jeho skutečný význam. Cestovní ruch totiž není jenom o cestování, skrývá se za ním spousta dalších odvětví, která jsou na něm závislá a vzkvétají díky němu. Prošla si v posledních letech těžkým obdobím, a je proto na nás, abychom jim nyní podali pomocnou ruku a podporovali je, byť i jen jedním dnem v roce. Užijte si Světový den cestovního ruchu!

Autory tohoto článku jsou studenti Lucie Dušková, Alena Lžičařová, Aneta Kudrová a Jiří Kaplan (FMV, obor CR).

Foto: UNWTO

Mohlo by vás zajímat: