Tak na Vánoce

15. 12. 2001 | | Názory, Zprávy ze školy

Začátkem tohoto semestru se na naší škole rozeběhla akce výměny starých kart (do menzy a identifikačních) za nové čipové karty. Letáky na nástěnkách lákaly pečlivější studenty, aby si novou kartu vyřídili v prvních týdnech a bez front.

Začátkem tohoto semestru se na naší škole rozeběhla akce výměny starých kart (do menzy a identifikačních) za nové čipové karty. Letáky na nástěnkách lákaly pečlivější studenty, aby si novou kartu vyřídili v prvních týdnech a bez front.

I já jsem podlehla a hned 17. září jsem byla mezi prvními studenty vůbec. Karta mě stála 300 Kč (nechala jsem si udělat zmíněné dvě karty dohromady s kartou ISIC) a na otázku, kdy si ji budu moci vyzvednout, mi paní řekla: „Asi tak začátkem října.“ Je druhá polovina listopadu a já svoji novou kartu stále nemám. Ale kdo si počká, ten se dočká.

Pozastavuji se nad způsobem, jakým byly karty vydávány. Studenti, kteří k vyřízení kart přistoupili hned v prvních týdnech, nebyli před ostatními upřednostněni. „Odbavení“ totiž probíhá podle abecedy. Škoda, že jsem až od P. Alespoň dostanu pěkný dárek k Vánocům.

Za nejnešťastnější považuji skutečnost, že karty „tři v jedné“ začali organizátoři vydávat jako poslední. Karta ISIC je přitom nezbytná pro vyřízení Junior pasu ISIC. Kolika lidem skončila platnost Junioru nebo dokonce i ISIC karty a novou kartu stále nemají?

Platnost mého Junior pasu skončila 17. října. Čekala jsem na novou ISIC kartu, která na rozdíl od mé staré platí do konce roku 2002. Než jsem pochopila, že svoji již dva měsíce zaplacenou kartu dostanu tak na Vánoce, jela jsem domů několikrát za plné jízdné. Od kamarádky jsem se dozvěděla, že je zde možnost vyřídit si náhradní provizorní kartu. Celá záležitost se ale neobejde bez potřebných formalit. „Vykašli se na to, stejně to neměli do dvou dnů, jak slíbili“, poradila mi kamarádka. A tak jsem se na to vykašlala a koupila si Junior, který mohu používat stejně jako svoji starou ISIC kartu jenom do konce prosince. Snad do té doby dostanu to, co mi patří.

Shrnuto a podtrženo – tato akce nebyla zvládnuta na výbornou a dokonce si troufám poznamenat, že to někdo pěkně zvoral.

Mohlo by vás zajímat: