Technika Praha letos v Evropské hokejové lize zářila

5. 4. 2017 | | Sport Technika Praha

Hokejová sezóna skončila. HC Ekonom i Technika Praha, týmy reprezentující Vysokou školu ekonomickou, ji ukončily se ctí. Ekonom skončil na třetím místě. Techniku Praha, kterou tvoří hráči Vysoké školy ekonomické a Českého vysokého učení technického, vyřadili ve čtvrtfinále Akademici Plzeň.

Technika Praha má za sebou už druhou sezónu v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL). Hokejisté ji hodnotí jako úspěšnou: klub se stabilizoval, podařilo se zvýšit povědomí o Technice mezi hokejovými příznivci a sportovně se posunul výše. „Podařilo se nám přesunout všechny domácí zápasy do Prahy, dostali jsme se do play-off, kde jsme bohužel o jeden nájezd nepostoupili do semifinále. Nicméně stopu jsme zanechali výraznou,“ dodává k hodnocení první sezóny hokejista Tomáš Hlaváč.

Stopku dal Technice plzeňský tým. Akademici Plzeň mají podle Hlaváče vynikající zázemí a kvalitní tým v letošním roce ještě posílili. A právě kvůli jejich lepšímu postavení v tabulce po základní části musel pražský tým odehrát rozhodující zápas v Plzni. Výhoda domácího prostředí zafungovala. Poslední zápas v jejich prospěch rozhodly nájezdy. „Nemáme se za co stydět, byla to dobrá sezóna, hodně nám ukázala,“ hodnotí zápasy v Plzni Peter Hupka, obránce Techniky Praha. „Plzeň je podle mého názoru favoritem na titul,“ doplňuje Tomáš Hlaváč. Série i přes prohru Pražanů byla kvalitní podívanou plnou vypjatých okamžiků.

EUHL svou kvalitu každý rok zvyšuje. „Všechny týmy kromě Univerzity Karlovy se posouvají a budují úžasné zázemí. Budeme na to muset reagovat a příští sezónu několik věcí změnit, abychom byli konkurenceschopnější zejména po sportovní stránce,“ nastiňuje plány do příštího roku Hlaváč. „Těším se také na návrat dvou hvězd VŠE z Erasmu, Marka Herny a Adama Hyršla, kteří jsou pro nás velmi klíčoví. Dále máme v plánu pravidelně trénovat na Hvězdě, abychom mohli více zapracovat na taktice. Jenom nadšení už určitě stačit nebude,“ dodává.

HC Ekonomu přibyli soupeři. Nakonec skončil třetí

Systém zápasů se změnil HC Ekonomu, který hraje amatérskou hokejovou soutěž, konkrétně CCM Pražskou hokejovou ligu (PHL). V PHL hrají týmy, které nebyly spokojeny s chodem Pražské ligy ledního hokeje. Jejich počet se v letošním roce zvýšil, proto v základní části došlo k rozdělení týmů do dvou skupin. Ty, které se umístily v první polovině tabulky, hrály nadstavbu o titul, zbytek o umístění. Jenže HC Ekonom na začátku sezóny prohrál několik zápasů v řadě, což se mu později vymstilo.

V půlce sezóny své výkony zlepšil a začal vyhrávat, na postup do play-off to už nestačilo. „Nadstavbu o umístění jsme odehráli skvěle, vyhráli jsme sedm utkání z osmi,“ komentuje končící sezónu kapitán týmu Ondřej Veselý. „Nicméně díky systému, kde si bereš body z první skupiny, to stačilo na třetí místo. Když bych to shrnul, lepší umístění jsme si prohráli začátkem sezony,“ dodává. Tradičně posledním zápasem byl pro HC Ekonom promozápas, kdy se každoročně utkají s hráči hokejové reprezentace VŠE. Ten vyhrála reprezentace.

Autor fotky: Aneta Procházková, archiv HC Ekonom

Mohlo by vás zajímat: