Test osobnostních typů MBTI si můžete vyzkoušet za pomoci projektu na VŠE

24. 1. 2017 | | Zprávy ze školy absolventi

Projekt Práce na míru, který vznikl jako součást disertační práce na téma „Metodika využití sociálních sítí jako nástroje organizací pro nábor“, nyní nabízí na vyzkoušení test osobnostních typů MBTI. Tento test je oblíbený zejména u pracovních pohovorů a pomáhá odhalit, jaké chování je pro každý typ osobnosti charakteristické. S jeho pomocí lze také zjistit, pro jakou profesi se různé typy hodí.

S možností si test vyzkoušet přišlo Rozvojové a poradenské centrum (RPC) právě v rámci zmíněného projektu. Jeho cílem je maximalizace šancí studentů a absolventů na trhu práce a usnadnit jim začátek kariéry.

Zkrácený test MBTI si můžete zkusit vyplnit zde. Pokud se zároveň zaregistrujete do databáze projektu, budou vám chodit pracovní nabídky od partnerů RPC.

Myers-Briggs Type Indicator je druh testu, s jehož pomocí se určuje typ osobnosti – zaměřuje se tedy hlavně na to, jak lidé vnímají okolní svět a podle čeho se rozhodují. Test byl vytvořený za druhé světové války a je inspirován prací Psychologické typy od Carla G. Junga. Rozlišuje čtyři temperamenty a 16 osobnostních typů.

V případě dotazů můžete kontaktovat koordinátorku projektu RPC Práce na míru Lucii Böhmovou na lucie.bohmova@vse.cz.

Mohlo by vás zajímat: