Thalerova kolej bude letos pro letní ubytování uzavřena

23. 5. 2020 | | Zprávy ze školy Jarov III. G, thalerova kolej

Vedení Správy účelových zařízení Vysoké školy ekonomické (SÚZ VŠE) se pro letošní rok rozhodlo uzavřít Thalerovou kolej pro letní ubytování. Studentům, kteří si podali žádost o letní ubytování na Thalerovou kolej, byla tato skutečnost oznámená v pátek e-mailem. Jako důvod uzavření uvádí SÚZ v e-mailu optimalizaci ubytovací kapacity a začínající rekonstrukci poloviny budovy. Ta proběhne v rámci rozsáhlé plánované rekonstrukce jarovských kolejí.

Původně měla být kvůli rekonstrukci uzavřená pouze půlka Thalerovy koleje, ve které budou probíhat stavební práce. Druhá polovina měla být studentům přístupná pro ubytování. Kolej bude kompletně uzavřená pouze v období července a srpna. Část, ve které nebude probíhat rekonstrukce, se studentům otevře v září pro ubytování na akademický rok.

Kvůli mimořádným okolnostem se uzavře také kolej Vltava

Všechny žádosti, ve kterých studenti žádali o ubytování na Thalerově koleji, byly vráceny do statutu „nerozhodnutá“ a studenti si tak mohou vybrat jinou kolej. K dispozici jim budou taky studentské kapacity University Hotelu VŠE. Jak SÚZ uvádí v závěru e-mailu, vzhledem k hlučnosti a prašnosti bouracích prací během rekonstrukce bude pro studenty ubytování na jiných kolejích taky více komfortní, než kdyby zůstali na Thalerově koleji.

Thalerova kolej není jediná, u které SÚZ rozhodl o mimořádném uzavření. Od 1. června bude z důvodu úsporných opatření způsobených výpadkem kolejného uzavřena taky kolej Vltava na Jižním Městě. K stejnému rozhodnutí došla také Univerzita Karlova, která vlastní polovinu koleje Vltava. Kolej se tím pádem uzavře kompletně. Jelikož však standardně není studentům k dispozici pro letní ubytování, k jejímu uzavření dojde pouze o měsíc dřív než v předešlých letech.

Zkvalitnění bydlení se promítne v ceně kolejného

Rekonstrukce na Thalerově koleji proběhne ve dvou fázích. První, která začne v červenci, bude ukončena v lednu 2021. Rekonstrukce druhé půlky koleje bude následně probíhat od září 2021 do ledna 2022. Nebude přitom zahrnovat pouze modernizaci pokojů, koupelen a společných prostor buněk, zrekonstruována bude taky centrální vzduchotechnika, proběhne výměna elektrorozvodů a zkvalitnění internetového připojení.

Již dnes je část buněk na Thalerově koleji zrekonstruována, čemuž odpovídá také jejich vyšší cena v porovnání s většinou buněk. Nově upravené a zkvalitněné pokoje by tak měly přebrat tuto vyšší cenu také. Nová cena za ubytování v dvoulůžkovém pokoji na buňce pro čtyři osoby bude 154 Kč za noc oproti 113, jak je tomu u starších pokojů teď. Cena bude podle ředitele SÚZ Ota Zimy odpovídat standardu ubytování na kolejích v Praze.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat: