Tip na vedlejšku: Komerční komunikace pro ty správné mediáře

4. 8. 2017 | | Názory, Studentský život, Vedlejšky Komerční komunikace

Mezi tím vším, co naše škola nabízí, bylo strašně těžké zvolit jen jednu vedlejšku. Nakonec jsem po důkladném prozkoumání referencí na Borci zvolila vedlejší specializaci z druhé fakulty – 2KK Komerční komunikace. Doufám, že mi odpustíte to klišé, ale s odstupem času vím, že jsem udělala to nejlepší, co jsem mohla.

Pokud se chcete pohybovat ve světě plném médií, tak je tato vedlejška přesně pro vás. Odpočinete si od nudné teorie, kterou je Ekonomka tak trochu pověstná. Během semestru se při výuce vystřídá kolem 75 odborníků, kteří do vás nahrnou praxi a jen zase praxi. A ti patří do největších reklamních, komunikačních, výzkumných nebo mediálních agentur v zemi.

Potkáte se s Voříškem nebo navštívíte Evropu 2

V rámci předmětu Chování spotřebitele a psychologie trhu nám přišel přednášet dokonce i Karel Voříšek z FTV Prima. „Je neskutečné ho poslouchat takhle naživo v akci, celých devadesát minut jsem ho pozorovala a pozorně poslouchala. Na takovém člověku je opravdu vidět, že se živí „pusou“,“ říká Iveta Šimurdová, absolventka specializace.

Další věcí, na kterou vedlejška láká své studenty, jsou odborné exkurze. Prakticky každý týden se jde na jednu, někdy dokonce i na dvě. Posluchači poznají taje a zákulisí České televize nebo celoplošných rádií, jako jsou Impuls, Rádio Blaník nebo Evropa 2. V přímém přenosu pak uvidí, jak se tvoří noviny a časopisy ve vydavatelství Economia a navštíví agentury jako Ipsos, McCann, ppm factum, Nydle a mnoho dalších.

Komerční komunikace

Celá výuka je koncipována do jednoho semestru. Je tedy jasné, že časová náročnost je poměrně vysoká. Celý semestr vás bude „stát“ 33 kreditových poukázek. To je dostatek na to, abyste si mohli semestr na plno na této vedlejšce užít. Do času výuky ale není započítána práce na projektech, kterých je celkem devět. Je tedy nutné počítat s tím, že během semestru se budete pohybovat ve škole často „až do zavíračky“.

Povinná docházka a zasloužené státnice

Je důležité podotknout, že docházka je povinná. Bez omluvenky můžete na jednom předmětu chybět pouze dvakrát, s omluvenkou od lékaře pak čtyřikrát. Předměty jsou vyučované blokovou formou. V praxi to znamená, že se vždy po celé dva týdny vyučuje jeden předmět a následně se z něj píše test. Ve zkouškovém pak stačí napsat zbylý test z posledního předmětu, odprezentování právní hry, která se v semestru nestihne, a státní závěrečná zkouška z vedlejší specializace je vaše.

„Je to jako návrat na střední školu. Ale s tím, že po vyučování se dost často chodí na pivko,“ popisuje dojmy z vedlejšky Iveta. A na závěr dodává: „V tak anonymní škole, jakou ekonomka je, je to svět ve světě. Každý den se vracíte do stejné třídy, sedáte si na stejné místo a vidíte celý semestr ty samé tváře. Během týmové spolupráce na projektech se právě tohle pak ukáže jako obrovská výhoda.“

Mohlo by vás zajímat: