Tip na vedlejšku: S Podnikáním nejdál dojdeš?

1. 8. 2017 | | Kariéra, Vedlejšky, Zprávy ze školy vs-podnikaní2

Pokračujeme v našem seriálu o vedlejších specializacích. S následujícím tipem snad potěšíme studenty-kreativce s podnikatelským duchem a zájmem o malé a střední podniky. Přečtěte si, co obnáší vedlejška Podnikání (3PO) na Podnikohospodářské fakultě od jednoho z jejích absolventů.

Vedlejší specializaci vede Jitka Srpová a většina předmětů se vyučuje v xPORTu, podnikatelském akcelerátoru VŠE, který se nachází v Jarovském komplexu kolejí. Ti, co bydlí na místních kolejích jistě ocení fakt, že do školy dorazí za minutu. Dalším plusem jsou samotní vyučující, kteří buď sami podnikají, nebo se v podnikatelské branži pohybují dlouhou dobu. Jejich rady vychází z vlastních zkušeností, což je při podnikání nedocenitelné. V rámci vedlejšky jsou na velkou část předmětů zváni také odborníci z praxe, a to nejen z podnikatelského sektoru, ale i z bankovnictví nebo zaměstnanci z korporátů. „Umožní vám to komplexní pohled na všechny stránky podnikání,“ říká jeden ze studentů specializace.

Předměty vyučované v rámci vedlejšky jsou zaměřeny na praktické použití v případě vaší budoucí podnikatelské činnosti. Například Marketingová komunikace a prodej vás naučí efektivní možnosti marketingu, předmět Podnikatelský plán se zase zaměřuje na kvalitní tvorbu plánu – tedy přenesení vašeho nápadu na papír.

vs-podnikaniStěžejním předmětem vedlejší specializace je Podnikatelské praktikum. Studenti v rámci své semestrální práce se zaměří na reálný podnikatelský projekt. V tomto předmětu jde především o uplatnění získaných poznatků a zkušeností z průběhu celé vedlejší specializace. „Projekty hodnotí zkušení investoři v rámci podnikatelské soutěže, která se koná v xPortu,“ dodává absolvent specializace. Nejúspěšnější projekty získají cenné výhry, například konzultace s profesionály v oblasti podnikání nebo ročním členstvím v asociaci  Malých a středních podniků. „Tím nejcennějším nejsou výhry, ale rady a konzultace s lidmi z oboru,“ uzavírá.

Pokud ještě váháte, jakou vedlejší specializaci si vybrat, třeba vám pomůže v rozhodování i fakt, že v posledním zkouškovém byla úspěšnost státních zkoušek z této specializace stoprocentní. A samozřejmě – s vedlejškou získáte nejen nové kamarády, ale i cenné kontakty do budoucna.

Foto: archiv xPORTu

Mohlo by vás zajímat: