Tipy na kávu přímo od listidel

16. 10. 2021 | | Názory, Studentský život Žižkavárna, kavárna, kafe

Ráno na probrání, v pauze mezi jednotlivými hodinami nebo po náročném dni ve škole se nejeden student rád zašije v klidném a příjemném místě nad šálkem horké voňavé kávy. Redaktoři iListu vám přináší tipy na jejich oblíbená kávová místečka, která se nacházejí jen kousek od Vysoké školy ekonomické (VŠE).

Tvoje máma

Ať už v kavárnách rádi vysedáváte, nebo spíše preferujete něco dobrého na cestu, mohla by vás zaujmout kavárna Tvoje máma, která sídlí v pražských Vršovicích pár metrů od tramvajové zastávky Čechovo náměstí. Kromě výborné kávy na vás denně čekají čerstvě napečené dobroty. S jejich povidlovými buchtami je i psaní bakalářky o dost příjemnější.

Kavárna pod korunami stromů

Kiosko neboli „Kavárna pod korunami stromů“ je nenápadný stánek schovaný na Kostnickém náměstí, jen pár kroků od zastávky Husinecká. Není to jen běžný „pouťový“ stánek, ale místo s opravdu kvalitní kávou, fancy zákusky, točeným pivem z řemeslného minipivovaru a širokou nabídkou vín či míchaných nápojů. Nechybí ani něco malého na zub v podobě toustů, polévek a hot-dogů. Obklopen venkovním sezením ve stínu stromů a dokonalým tichem a klidem je ideálním místem ať už ke studiu nebo ke strávení hezkého odpoledne.

Žižkavárna

Polštáře k sezení na okenních římsách, levné snídaně a bezkonkurenční mrkvový dort – to je Žižkavárna. Menší, ale útulný prostor kousek od VŠE v Kubelíkově ulici, kde mají příznivé ceny a brunch do 14:30. V kavárně se i dobře pracuje, pravidelně tam sedává několik lidí s notebooky a z polic si můžete vypůjčit některou z knih. Večer zavírají bohužel trochu dřív, ale přijít na pozdní omeletu s balkánským sýrem se rozhodně vyplatí.

Automaty ve škole

Poslední kofeinová záchrana při nonstop výuce. Rozhodně nemají nejlepší poměr cena-výkon, ale cena-výkon-vzdálenost od školy nic netrumfne. Pokud hledáte hipster kafíčko na pokec s kamarády, budete muset jít nejspíš jinam, ale pro rychlý životabudič uprostřed přednáškového boje byste si nevybrali lepší místo (pokud vám nesežere nějaké peníze). Vezměte si vlastní kelímek a obrňte se trpělivostí s automaty.

Mohlo by vás zajímat: