TOP místa pro léto 2019

14. 6. 2019 | | PR články PR - nepoužívat

Mládí vpřed, aneb dokud jste mladí, snažte se navštívit co nejvíce krajin, nasbírejte pracovní zkušenosti v zahraničí a poznejte kulturu jiných zemí. Váš život to nejen obohatí, ale načerpané informace o ekonomických, politických i kulturních rozdílech, vám mohou pomoci i při nadcházejícím studiu.

Největším benefitem cestování je ale používání cizích jazyků v praxi. Máme pro vás několik tipů, kam vyrazit po zkouškovém a načerpat ztracenou energii vynaloženou na studium.

Zábavě vládnou Baleárské ostrovy

Rádi byste se přes den váleli na pláži a v noci se bavili v nočních klubech? Na Mallorce a Ibize si plnými doušky vychutnáte kombinaci obojího. Přes den si dosyta užijete sluníčka, písečných pláží a průzračného moře a večer vás čeká párty na každém rohu. Na Mallorce tedy zavítejte konkrétně do střediska Magaluf, na Ibize je nočním životem známé San Antonio.

Nezapomeňte ale poznat i místní zajímavosti včetně vyhlášené španělské kuchyně. Na Mallorce je nejnavštěvovanější hlavní město Palma de Mallorca, které ukrývá mnoho zajímavých památek. Chcete-li si užít krásný výhled, či východ slunce na zajímavém místě, vydejte se na vyhlídku Cap de Formentor.

Aktivní dovolená u Lago di Garda

Známé Gardské jezero se nachází na severu Itálie. Chcete-li s partou prožít aktivní dovolenou u vody, je jezero ideálním místem. Známé je díky celé síti značených pěších tras a cyklotras, které jsou zaměřené nejen na poznání památek kolem jezera a poznání těch nejkrásnějších výhledů na jezero, ale vedou i po stopách slavných básníků a spisovatelů jako například Goetheho.

Lago di Garda vyhledávají i milovníci vodních sportů, pro jejichž provozování jsou zde ideální podmínky. Nejvíce oblíbenými jsou například windsurfing, paddleboarding či plachtění. Na skalách tyčících se kolem jezera si můžete vyzkoušet i ferraty. A pokud nebudete mít pořád dost, na jihu jezera se nachází adrenalinový zábavní park Gardaland.

Prosluněná Malta

Malta je jedním z nejkrásnějších míst v Evropě. Nádherné romantické pláže, velké množství nákupních možnosti a památky, na kterých se podepsaly italské, britské i arabské vlivy. Věděli jste, že na Maltě najdete i městečko Pepka námořníka (Popeye Village)?

Vesničku tvoří kulisy stejnojmenného filmu a je oblíbenou atrakcí na severozápadním pobřeží nedaleko městečka Mellieha. Neměli byste vynechat ani návštěvu hlavního města Valletty, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Malta je také hlavním cílem těch, kteří se chtějí účastnit zahraničních jazykových kurzů.

Europatrip

Nezapomeňte, že se dá cestovat i s pár stovkami v kapse. Chtě-li byste toho poznat co nejvíce? I low cost dovolenou si můžete užít. Vydejte se s partou autem, vlakem, autobusem a ti odvážnější možná i stopem. Navštivte země jako Černou Horu, Kosovo, Albánii, Ukrajinu, Rumunsko nebo Bulharsko.

Všechny tyto země patří k těm, které mohou nabídnout levné ubytování, spoustu zajímavých pamětihodností a přírodních úkazů, ale i levné potraviny. I vy jako student, se v některých částech budete cítit jako milionář. Možná byste nevěřili, kolik majitelů restaurací či barů vám dovolí přespat a nabídne něco k jídlu za malou výpomoc v jejich podniku.

Chcete-li si dopřát trochu komfortu a o nic se nestarat, ani cestování přes cestovku není pasé. Vzhledem k tomu, že letenky stejně jako pokoje v hotelech u nejnavštěvovanějších destinací jsou nakupovány ve velkém množství a dlouho dopředu, dokáží zajistit i mnohem nižší ceny. Navíc, pokud se rozhodnete na dovolenou opravdu letět, máte v ceně i transfer z letiště v destinaci a delegáta, který vám ve všem pomůže a doporučí i výlety.

Vytvořte si svoje vlastní historky z cest, zásobujte přátelé úžasnými fotografiemi a vyzkoušejte si na vlastní kůži to, co znáte pouze z učebnic, televize či internetu.

Mohlo by vás zajímat: