Týdenní přehled akcí: AsianFest nebo letní kino v pavlačovém domě

22. 7. 2018 | | Studentský život IMG_0124

Zůstáváte přes léto v Praze a nevíte, kam vyrazit? Příští týden přinese hned několik zajímavých akcí. Milovníci filmů si jistě vyberou z pestré nabídky v nejrůznějších letních kinech. Přijít můžete také na promítání s neobyvklou atmostférou v pavlačovém domě. Nezapomeňte také, že v pondělí máte poslední možnost odevzdat přihlášku na mimořádné výběrové řízení na studijní pobyty v zahraničí. Výsledky se dozvíte hned ve čtvrtek. O víkendu nás pak čekají dvě velké akce. Pokud máte rádi asijské jídlo, navštivte AseanFest. V sobotu také proběhne festival Ynspirology, kde vystoupí několik známých osobností.

Pondělí, 23. července

V pondělí mají zájemci poslední možnost podat přihlášku na mimořádné výběrové řízení na studijní pobyty v zahraničí v rámci magisterského studia. Lze si vybrat přibližně ze šedesáti škol v Evropě i v zámoří. Přihlásit se mohou studenti, kteří jsou v době podání přihlášky zapsání do prezenčního navazujícího magisterského studia a na Vysoké škole ekonomické už absolvovali alespoň jeden semestr studia. Studenti, kteří se už ale v březnu tohoto roku dostali na zahraniční školu, se hlásit podruhé nemohou. Elektronickou přihlášku, kterou najdete v informačním systému InSIS, je potřeba uzavřít do 12 hodin.

Pokud máte chuť vyrazit na promítání filmu v netradičním prostředí, přijďte večer do letního kina ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí. Promítat se tu bude od 21:30 film La La Land. Na luxusní kino však ale zapomeňte – promítání proběhne v pavlačovém domě. Vše ale vynahradí neobyčejná atmosféra, kterou v běžném kině v obchodních cetrech rozhodně nezažijete. Vstupenky se prodávají na místě a stojí 60 korun.

Úterý, 24. července

Ve 21:30 začíná v letním kině ve Žlutých lázních promítání komediálního krimi filmu Podraz. Za vstupné zaplatíte symbolických 50 korun. Pro držitele areálové permanentky je vstup do kina zcela zdarma.

Chybí vám pohyb a rádi byste udělali něco pro své tělo? Začít můžete třeba jógou a navíc tak podpořit dobrou věc. Přijďte si zacvičit charitativní pop-up jógu pro Čalantiku, která proběhne v Riegrových sadech. Konat se budou dvě lekce – jednodušší vinjása jóga od 17:45 a náročnější dynamická aštánga jóga od 19 hodin. Za účast na lekci můžete přispět částkou podle vašeho uvážení. Doporučený příspěvek je 200 korun. Výtěžek z akce půjde do vzdělávacího centra v Čalantice, chudinského slumu v Bangladéši. Toto cetrum se snaží místním lidem zlepšovat kvalitu života díky vzdělání a různým volnočasovým aktivitám.

Středa, 25. července

Pokud vás zajímá umění, přijďte na promítání filmu Manifesto do letního kina před Crossem v Holešovicích. Tento film zkoumá roli umělce v dnešní společnosti. Promítání začíná ve 21:30. Vstupné na akci je zdarma.

Čtvrtek, 26. července

Ve čtvrtek se zájemci o studium v zahraničí dozví výsledky mimořádného výběrového řízení na výměnné pobyty. Najdete je v Portálu studenta v InSISu.

Jak správně pracovat s informacemi a jak poznat, kterým věřit, se dozvíte na Konferenci kritického myšlení, které proběhne v Kině Lucerna. Přednášet  zde bude autor oblíbené knížky Konec prokrastinace, Petr Ludwig, a spousta dalších známých osobností. Akce potrvá od 17 do 22 hodin. Vstupenky pořídíte zde.

Pátek, 27. července

Pokud jste milovníky asijské kuchyně, určitě navštivte AsianFest 2018. Festival se bude konat tři dny a kromě asijských specialit, které zde budete moc ochutnat, se vám představí několik výzamných asijských umělců na pěti různých scénách. Akce bude probíhat na Branické louce každý den až do neděle od 9 do 22 hodin. Cena jednodenní vstupenky je 450 korun, lze ji zakoupit zde.

V pátek proběhne také očekávané zatmění měsíce, které budete moci pozorovat v čase mezi 21.30 a 23.13. Dojde k úplnému zatmění, které bude v České republice možné vidět po třech letech. Není potřeba žádného dalekohledu a vidět bude z celé Evropy, Afriky a Asie.

Sobota, 28. července

O víkendu se bude konat třetí ročník festivalu Ynspirology, kde se představí více jak třicet veřejně známých osobností. Akce proběhne ve Žlutých lázních. Letošním ročníkem účastník provedou zpěváci Mikolas Josef a Ema Drobná, moderátorka a topmodelka Simona Krainová a choreograf Yemi A.D. Připraveno bude přes třicet interaktivních stanovišť, nejrůznějších atrakcí a workshopů. Čeká vás také hudební doprovod. Za jednodenní vstupenku zaplatíte 345 korun. Koupit ji můžete tady.

Mohlo by vás zajímat: