Týdenní přehled akcí: Běžte si zasoutěžit, zazpívat nebo vyrazte za kulturou

20. 3. 2023 | | Studentský život FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Blíží se polovina semestru, a tím pádem i plnění všech odložených úkolů. Uzávěrky seminárek se děsivě blíží a přichází i první průběžné testy. Občas je ale potřeba se odreagovat, a proto jsme pro vás opět připravili již tradiční týdenní přehled akcí. Svoje volné chvíle můžete strávit hraním šipek, na game night nebo na karaoke party.

Pondělí 20. března

Hned v pondělí dopoledne od 11:00 proběhne online kariérní workshop, který nese název Silné stránky. Jak je již z pojmenování patrné, pod vedením Terezy Valáškové si uděláte jasno o svých silných stránkách a objevíte způsoby, jak tyto vlastnosti a schopnosti využívat více ve svůj prospěch. Kapacita kariérních kurzů je vždy velmi brzy zaplněna, stále se ale můžete zapsat jako náhradník.

Úterý 21. března

Začátkem týdne můžete zavítat na další ze série externích přednášek a diskuzí pořádaných Centrem asijských studií a Katedrou mezinárodních ekonomických studií na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické (VŠE) – tentokrát na téma Škoda Auto na mezinárodních trzích v době post-covidové. Přednášku a následnou diskusi povede Zdeněk Štěpánek, který je tiskovým mluvčím oddělení Komunikace produktu ve Škoda Auto. Akce se vedle studentů mohou zúčastnit absolventi nebo i lidé z řad veřejnosti. V takovém případě je však potřeba se zaregistrovat na adrese stuchliz@vse.cz. Akce bude probíhat od 18:00 RB210.

Také Kariérní centrum VŠE vás v pondělí zve na přednášku s názvem Kariéra u Policie České republiky. Přednášející s vámi pohovoří o možnostech a výhodách práce u bezpečnostních složek a přiblíží i práci ostatních útvarů pražské policie, kam je aktuálně možno nastoupit. Začátek je naplánován na 16:15 v učebně RB109. Kvůli omezené kapacitě se zaregistrujte na odkazu zde.

Středa 22. března

Přijďte si uprostřed týdne procvičit své komunikační schopnosti s klubem FRAC, který si pro vás připravil již třetí setkání tohoto semestru s názvem Parle avec Frac #3, kde máte možnost se spolužáky v konverzaci zabřednout do různých témat – samozřejmě pouze ve francouzském jazyce! Vaše úroveň francouzštiny není zásadní, hlavní je nadšení a chuť se pobavit! Dorazte v 18:00 do IB316a.

Středeční večer vám také přinese možnost zúčastnit se Game night, kterou pořádá studentský spolek CUFR. Máte rádi deskovky, nebo chcete jen porovnat svoje znalosti v cestovatelskému kvízu o super ceny? Pak přijďte v 18:30 do kavárny Bohemia Boards & Brews a vychutnejte si večer plný zábavy a dobrého piva.

Žádný cestovatelský nadšenec by neměl chybět na přednášce Klubu cestovatelů VŠE, který tentokrát představí krásy Mexika. Na akci s názvem Mexiko: od nebezpečných ulíc Tepíta po párty v luxusnej vile si vyslechnete autentické příběhy a příhody z úst účastníka výměnného pobytu. Začínat se bude v 19:45 v učebně RB 212.

Pro sportovně založené jedince si spolek 4FIS připravil úplně první Turnaj v šipkách. Přijďte poměřit své síly se spolužáky, pobavit se a odreagovat od školních a pracovních povinností! Akce bude probíhat od 20:00 v klubu Ajeto.

Již tuto středu začíná v Praze a dalších českých městech největší festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Letos s podtitulem Cena bezpečí. Novinkou je mimo jiné debatní program. V kinech bude možné shlédnout až devadesát filmů, které obsahově pojí téma nejistoty a hledání bezpečí. Celá akce je organizovaná pod záštitou Člověka v tísni. V Praze bude festival probíhat do 30. března a filmy budou k vidění v různých kinech – od Lucerny přes Kino Světozor až po kinosál Francouzského institutu.

Nabídka možností, jak strávit středeční večer, ale nekončí. Klub mladých manažerů spolu se spolkem All Arts Club přichází s Karaoke párty. Přijďte předvést svůj pěvecký talent a užít si spolu s ostatními nezapomenutelný večer. Tato akce odstartuje již ve 20:00 v klubu Ber.lin.

Sobota 25. března

Nepromeškejte v závěru týdne derniéru projektu kyjevského divadla uzahvati ve spolupráci s Městskými divadly pražskými (MDP). Jedná se o audiowalk s názvem Různí lidé. Za běžného provozu Hlavního nádraží se tak vydáte se sluchátky na uších na procházku a vyslechnete si dialog lidí, jejichž život poznamenala válka. Poslední možnost tohoto nevšedního zážitku se vám naskytne tuto sobotu od 17:00 na Hlavním nádraží. Je ale nutné si dopředu zakoupit lístky na webu MDP.

Mohlo by vás zajímat: