Týdenní přehled akcí: blíží se Noc kostelů

19. 5. 2019 | | Studentský život Pražský hrad

Druhý týden zkouškového období s sebou nese teplé dny symbolizující léto a spolu s nimi začátek sezóny pouličních marketů pod širým nebem. Láká vás exotika Mexika, designové oblečení a doplňky či poctivé farmářské dobroty? Tohle a mnohem víc na vás čeká v našem přehledu. Po roce se navíc opět vrací Noc kostelů.

Pondělí 20. května

V prostorách xPORTu se bude konat již 13. ročník soutěže Start-up semestru VS Podnikání“. Osm týmů z předmětu Podnikatelské praktikum bude prezentovat své celosemestrální práce odborné porotě složené ze sponzorů xPORTu. Soutěž začíná v 15:30.

Středa 22. května

Lákají vás chutě a barvy Mexika? Tak přijďte na pěší zónu Anděl, kde se chystá akce „Zažij Mexiko“. Těšit se můžete na mexickou kuchyni, tequilu a živou hudbu. Akce se bude konat od 8:00 do 20:00.

Čtvrtek 23. května

Katedra strategie Fakulty podnikohospodářské ve spolupráci s Centrem restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE vás zvou na mezinárodní vědeckou konferenci iNSOLVENCE 2019. Hlavním tématem bude „preventivní a včasná restrukturalizace“. Konference se bude konat od 8:30 do 17:00 v místnosti RB 101. Registrace je možná do pondělka 20. května.

Pátek 24. května

V rámci akce Noc kostelů  v noci z pátku na sobotu otevře návštěvníkům své brány více než 1600 kostelů v celé České republice. V Praze je jich zatím přihlášeno 166. Jednotlivé kostely si pro návštěvníky připravili také doprovodný program.

Sobota 25. května

Na Rašínově nábřeží se uskuteční pravidelný Farmářský trh. Od 8:00 do 14:00 vám čeští farmáři nabídnou to nejlepší z české domácí produkce.

Toužíte po obměně šatníku originálními kousky? Nebo spíše hledáte neokoukané šperky či doplňky do domácnosti? Přijďte na Dyzajn market Léto 2019 na Náměstí Václava Havla nebo na Praguemarket jaro 2019 na Náměstí Republiky. Obě akce se budou konat po celý den až do neděle 26. května. Kromě zajímavých designových kousků na vás na obou akcích čeká také doprovodný program.

Mohlo by vás zajímat: