Týdenní přehled akcí: Debata s budoucím Králem a Královnou Majálesu

14. 4. 2019 | | Studentský život 56225932_10156990204075782_8295913921328447488_n

Už máte za sebou všechny průběžné testy? Pojďte se odměnit za dlouhé sezení nad skripty a užít si trochu studentského života. I desátý týden semestru je plný různých akcí a přednášek, které byste určitě neměli zmeškat. Čeká vás například debata s budoucím Králem a Královnou Majálesu, FMV kvíz nebo Den D na VŠE, který bude skvělou příležitostí pro všechny studenty s nápadem na vlastní projekt nebo start-up.

Pondělí, 15. dubna

Téma udržitelnosti a ekologického smýšlení se v posledních letech začalo silně promítat i do světa módy. Jestli jste ještě neslyšeli o termínu slow fashion neboli pomalá móda, měli byste navštívit Nejpomalejší večer módy, který zorganizovali studenti Vysoké školy ekonomické (VŠE), aby upozornili na problematiku módních řetězců a jejich fungování. Akce se koná v 17 hodin v kavárně Pracovna na Vlkově ulici. Můžete se těšit na výrobu doplňků ze starého oblečení i na dokumentární film Co se nenosí.

Další akcí, která se koná neobvykle už po poledni od 12:45 do 14:15, je přednáška Sustainable Development with Peter Bakker, která proběhne na VŠE v Nové budově. Peter Bakker je holandský podnikatel a zároveň působí jako předseda Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj.

Úterý, 16. dubna

V úterý bude nabídka akcí opravdu velká. Největší z nich je studentský festival Jižák LIVE! Sportovně-kulturní festival bude probíhat od 15 hodin v areálu kolejí na Jižním Městě, kde pro vás budou připraveny workshopy acroyogy, poledancu, venkovního workoutu a mnoha dalších sportovních aktivit. Můžete se zúčastnit turnaje ve Famfrpálu nebo Beerpongu, To všechno bude doprovázet živá hudba s hlavní hvězdou Prago Union.

Pokud máte zájem o práci v IT nebo se chcete inspirovat úspěšnými lidmi v této oblasti, je tu pro vás event Night of Chances pořádaný Fakultou informačních technologií ČVUT. Můžete diskutovat s řediteli nejvýznamnějších IT firem nebo si třeba vyzkoušet řešení reálných problémů ve firmách.

Nejen pro ty, co mají rádi naši domovinu, je tu další FMV kvíz, který se koná v 18 hodin v Café baru Deštník. S kamarády si tady můžete ověřit své znalosti a neformálně se pobavit s kantory z druhé fakulty.

Klub přátel účetnictví se už Velikonoc nemůže dočkat, a proto vás zve na Velikonoční pivko s KPÚ do Pivnice U Sadu. Setkání začíná v 19 hodin.

Žít to bude i na Žižkově. Od 12 hodin bude na náměstí Winstona Churchilla probíhat Chill Churchill. Odpoledne plné her si pro vás připravila Organizace VŠE na Majáles a Studenti pro VŠE.

Středa, 17.dubna

Skvělou příležitostí pro všechny, kteří mají nápad na svůj vlastní projekt nebo start-up, je Den D na VŠE. Akce se koná v 19:30 v areálu VŠE na Žižkově pod záštitou United Business Clubu.

Centrum evropských studií vás zve na konferenci 15 let v EU: Co (ne)přineslo členství Česku? Program má několik částí a začíná už v 9 hodin v Akademickém klubu VŠE.

Majáles už se pomalu blíží a s tím se pojí i tradiční volba Krále a Královny Majálesu. Jestli chcete vidět, jak kandidáti vládnou slovem, přijďte na tradiční Královskou debatu v 18:30 hodin do Národní technické knihovny.

Čtvrtek, 18. dubna

Na zelený čtvrtek do školy nemusíte. Je totiž vyhlášen Děkanský den a studenti mají volno.

Pátek, 19.dubna

Na velký pátek vyražte na Asia Fest 2019 – Street food festival Praha, kde budete moci ochutnat asijskou kuchyni, užít si tradiční hudbu nebo shlédnout dračí show a bojové sporty.

Sobota, 20.dubna

Pod Pražským Hradem se nacházejí překrásné zahrady, které s jarním počasím začínají rozkvétat. Jestli patříte mezi milovníky jara a jeho krás, přijďte na Velikonoce v Zahradách pod Pražským Hradem v pátek i v sobotu od 10 do 18 hodin.

Neděle, 21. dubna

Máte rádi burgery? A vyzkoušeli jste někdy ty veganské? Jedinečná možnost se vám naskytne v neděli v Cross Clubu, kde bude od 11 hodin probíhat Vegan Burger festival.

Mohlo by vás zajímat: