Týdenní přehled akcí: Prahu opět rozsvítí Signal Festival

10. 10. 2021 | | Studentský život Signal Festival, Praha, videomapping

Čtvrtý týden semestru s sebou přináší pestrou škálu akcí ještě před tím, než se většina z nás začne učit na průběžné testy. Začátek týdne se nese v duchu proběhlých voleb, nicméně pokud byste si rádi od politiky odpočinuli, můžete podebatovat o budoucnosti elektromobility, o projektech podporujících cestovní ruch v Praze nebo se můžete nechat unést světelnými instalacemi Signal Festivalu.

Pondělí 11. 10.

Po napínavém volebním víkendu se můžete o volbách dozvědět více například vyslechnutím rozhovoru s Věrou Jourovou, místopředsedkyní Evropské komise pro hodnoty a transparentnost. Akce nese název Ochrana voleb před dezinformacemi a hovořit se bude zejména o šíření dezinformací na sociálních sítích pomocí algoritmů. Rozhovor si můžete pustit online od 13:00 nebo se můžete po předchozí registraci dostavit osobně do Evropského domu v Jungmannově ulici. Na akci se nevybírá vstupné.

Pokud dáváte před politikou přednost spíše businessu, můžete své mozkové závity probrat přednáškou s názvem Analýza rozhoduje o efektivitě investic. David Klimek z České Spořitelny vám objasní, jak probíhá analýza nových investic a změnových projektech, které firma hodlá realizovat pro udržení své konkurenceschopnosti. Přednáška se koná zdarma online od 17:00 na Facebooku.

V případě, že jsou volby váš šálek kávy, můžete si večer ještě vyslechnout analýzu výsledků letošních voleb od redaktorů deníku Alarm a jejich hostů. Probírat se budou nejen výsledky samotné, ale také možnosti dalšího vývoje nebo to, jaká témata veřejností nejvíce rezonovala. Tato debata se koná od 20:00 v Kampusu Hybernská.

Celý týden od 10. 10. až do 15. 10. se můžete také zúčastnit mnoha dalších akcí s mezinárodně i vnitrostátně politickou tematikou v rámci Festivalu Demokracie 2021, který je doprovodným programem letošní konference Forum 2000. Úplný program naleznete zde.

Úterý 12. 10.

Studenti Fakulty financí a účetnictví budou mít v úterý pokládat otázky vedení své fakulty. Děkan Mejzlík bude odpovídat na veškeré dotazy společně s proděkankou Danou Dvořákovou, studentskou tajemnicí Gabrielou Horákovou a studentským senátorem Lukášem Hulínským, tudíž škála dotazů může být opravdu široká. Pro snazší zpřístupnění akce vícero studentům se diskuse bude konat online formou YouTube přenosu od 15:00.

Nejen Studenty Arts Managementu může zaujmout webinář Mobilita v EU: Přehled grantových příležitostí, který pořádá kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce a Institut umění – Divadelní ústav. Dozvědět se můžete o možnostech financování cest umělců a dalších kulturních pracovníků do zahraničí, jak z evropských tak i dalších programů, a mnoho dalšího. Webinář startuje v 10:00 přes platformu Zoom. Účast je možná po předchozí registraci.

Středa 13. 10.

Uprostřed týdne můžete navštívit první akci semestru studentského spolku CUFR zaměřenou na cestovní ruch v Praze. V diskusi bude hostem bývalý student VŠE Honza Kozár, který představí projekt V Praze jako doma od příprav až po vyhodnocení jeho výsledků a také budoucnost obdobných projektů podporujících turismus. Akce proběhne prezenčně v místnosti SB211 od 19:45.

Čtvrtek 14. 10.

Téma genderové nerovnosti a možnosti změny budou probírat diskutující v panelové diskusi Feministická sebepéče: Jak spálit patriarchát, ale samy*i nevyhořet? pořádané od 13:30 v prostor39. Hlavními otázkami bude například pomalý posun v oblasti genderové nerovnosti v ČR nebo jak se vyrovnávat s genderově zabarvenými pochybnostmi okolí o odborném vzdělání. Akci je možné navštívit osobně po předchozí registraci nebo ji můžete zhlédnout online na Zoomu. Údaje potřebné k připojení do streamu naleznete v popisu akce zde.

Jestliže se zajímáte o klimatickou změnu a budoucnost dopravy, nenechte si ujít další ze série debat Café Evropa, tentokrát na téma Elektromobily – jasný trend budoucnosti, či zkáza pro automobilový průmysl v Evropě?. Hosté ze soukromé, státní i unijní sféry budou společně probírat průběh a možné nástrahy momentální snahy o přechod na ekologicky šetrnější způsoby dopravy. Jaký je momentální stav přechodu k elektrickým automobilům v EU a jak se s touto výzvou vyrovnává soukromý sektor si můžete vyslechnout online od 17:30.

Chcete-li dát přednost spíše vizuálnímu zážitku, můžete od čtvrtka 14. 10. do neděle 17. 10. zavítat na některé ze stanovišť Signal Festivalu, který se letos zaměřuje na vztah člověka a přírody. Ani letos nechybí nejrůznější instalace, projekce, výstavy a videomapping. Většina programu je zdarma, nicméně některé instalace je možné shlédnout pouze za poplatek. Umístění jednotlivých stanovišť a veškeré informace o nich naleznete zde.

Neděle 17. 10.

Nadšení cestovatelé a fotografové mají poslední možnost přihlásit své snímky do fotosoutěže Klubu cestovatelů VŠE. V soutěži s tématem Ve výškách může každý student VŠE soupeřit až třemi snímky o poukaz na letenky a další hodnotné ceny. Podrobnosti o požadavcích na snímky a další informace o soutěži naleznete na stránkách Klubu.

Foto: Dušan Vondra, Jiří Šebek a Tomáš Slavík

Mohlo by vás zajímat: