Týdenní přehled akcí: Desátý týden ve znamení filmových festivalů a snídaně s děkanem FPH

21. 11. 2021 | | Studentský život kino, sál, Kino35, IFP, Francouzský institut v Praze

Desátý týden výuky začíná připomínat ono pověstné období ticha před bouří. Naštěstí nás hned zpočátku týdne přivítají dva již rozběhnuté filmové festivaly, French Film Festival a Týden ukrajinského filmu, se štědrou nabídkou prokrastinačního štěstí. Poslední listopadový týden nás také zahřeje blešími trh pro šetřivé, osvítí přednáškou absolventů Fakulty mezinárodních vztahů (FMV) Vysoké školy ekonomické (VŠE) na téma práce ve start-upu, informuje livestreamem o zvládání úzkostí či nasytí snídaní s děkanem.

Pondělí 22.11.

Do nového týdne s čistou hlavou i šatníkem. V pankráckém centrálním parku se bude konat od 16:OO Smyslupný Blešák na Půlce; příležitost pro výhodný nákup, propuštění nadbytečného ale i pomoc potřebným. Část výtěžku z Blešáku totiž poputuje na podporu sociální rehabilitace lidí se zkušeností s duševním onemocněním.

Nestačil vám hologram? Podívejte se na Václava Havla perspektivou jeho nejbližších. Projekcí fotografií 10 let s Václavem Havlem, která se koná v 17:00 v SVČ Jedniččce, bude provázet jeho mluvčí a odborník na společenskou etiketu Ladislav Špaček.

Zabíjí bookstagram literaturu? Jak se o knihách píše či mluví na Instagramu a YouTube? Přijďte si vyslechnout diskuzi Kniha jako fetiš: psaní o literatuře v době bookstagramu organizovanou platformou Klacek studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (UK). Názory odborníků i laické veřejnosti si budete moci vyslechnout prezenčně v prostoru Kampus Hybernská, či z pohodlí vašich domovů od 18:00.

Úterý 23.11.

V 18:00 na ZOOMu startuje již třetí online workshop se společností Unicorn s názvem Headstart. Tématem je Biometrie včera a dnes. Připojte se, poznejte zajímavé lidi v oboru a přispějte tak ke svému kariérnímu rozvoji.

Kam po studiu FMV? Zavítejte alespoň na SKOK  v 19:30 do RB 211 na Žižkově a vyslechněte si příběhy absolventů FMV z kanceláří korporátů i výšin vlastního start-upu Leepa.

Do třetice všeho dobrého naučného se v úterý od 19:00 v CAMPu koná další ze série Urban Talks, pravidelných přednášek vedených světově proslulými urbanisty a architekty. Tentokrát za námi do Prahy přijede architekt z dánského studia JAJA a ukáže nám svůj koncept „Park ‚N‘ Play„: „spojení  nudného parkovacího domu se zábavným dětským hřištěm“.

Toto úterý se také koná od 20:00 v The PUB Praha 2 třetí a zároveň poslední kolo hospodského Univerzitního kvízu, ve kterém si budete moci poměřit Filipa s ostatními studenty naší alma mater. V sázce je VŠE, vítěz postupuje do meziuniverzitního finále!

Středa 24.11.

Jaký je rozdíl mezi špatnou náladou a agresí? Co je to panická ataka a jak pomoci člověku, který ji zažívá? A co dělat, jestli bude zkouškové vážně prezenčně? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky týkající se duševního zdraví zjistíte ve středu od 18:00 v online debatě Pravda o úzkostech a depresi.

Čtvrtek 25.11.

Spravit chuť a zlepšit náladu po Pravda o úzkostech a depresi můžete hned zkraje následujícího dne. Od 9:00 do 11:00 bude probíhat snídaně s děkanem Fakulty podnikohospodářské Ivanem Novým v RB 438. Výborná příležitost zjistit nejčerstvější informace, komunikovat své návrhy a připomínky, či si připomenout, která fakulta naší školy drží akreditaci EQUIS.

Opět po roce se nám představuje osmý ročník filmového festivalu Echoes of the Noir Film Festival 2021 Prague, který započne ve čtvrtek projekcí snímku Somewhere in the Night v kině Lucerna od 18:30. Během tři dnů trvání slavnosti noirové kinematografie se uskuteční pouze pět promítání, takže pokud máte zájem, nezapomeňte si včas opatřit lístky.

Pátek 26.11.

Na půdě Filozofické fakulty UK se uskuteční v pátek od 09:00 a sobotu od 18:00 simulace Buduj stát! zasazená do prostředí první republiky. V tomto vzdělávacím projektu pro studenty středních a vysokých škol budete moci řídit republiku z lavic agrárníků, sociálních demokratů, národních demokratů, národních socialistů nebo lidovců. Mimo politického boje a plamenných projevů příslušníků konkurenčních partají se můžete těšit i na přednášky, debaty s odborníky nebo procházku prvorepublikovou Prahou.

Sobota 27.11.

Komu nebudou stačit střety politických es, může zažít skutečné peklo přímo v ulicích Prahy. V Holešovickém Exhibition Grounds se během soboty uskuteční tři krampusácké show. Čerty při ohnivých show doplní i pekelný DJ, takže se opravdu máme na co těšit. Lístky jsou dostupné pouze online zde.

Foto: Francouzský institut v Praze

Mohlo by vás zajímat: