Týdenní přehled akcí: Evropský den jazyků, krizová komunikace nebo dezinformace

26. 9. 2021 | | Zprávy ze školy studium, škola, výuka, studenti

V druhém týdnu zimního semestru se můžete těšit na spoustu akcí. Ti, kteří se chtějí procvičit v jazycích, mohou zajít na „speak dating“, slovenský tajemník Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí Martin Klus přednese o aktuálním děním v Evropě. Na Fakultě mezinárodních vztahů (FMV) tento týdenkončí přihlašování do studentského mentoringu, studentského PR týmu a Alumni mentoringu.

Pondělí 27. září

V tento den se po celém světě slaví Světový den cestovního ruchu. Důležitost tohoto odvětví připomíná nejedna událost. Oslavte jej například výletem, tipy naleznete v jednom z naších starších článků.

Úterý 28. září

Volný den můžete využít například k návštěvě pražské zoo, kde vás uvítají na výroční slavnosti Zoo Praha slaví 90 let. Na nejrůznější vystoupení a doprovodné akce se můžete těšit už od 10 hodin.

Středa 29. září

Ve středu se můžete těšit na Evropský den jazyků 2021: Speak Dating, který proběhne v Lucerně i online. Budete si moc na pár minut promluvit s rodilým mluvčím nebo lektorem daného jazyka. Vstup je zdarma a bez registrace, začíná v 16 hodin.

Navíc se můžete zajít podívat na Seminář s Martinem Klusem: Aktuálně o Evropě a dezinformacích, kterou pořádá studentský spolek JDI. Akce se bude konat v reprezentativních prostorách Městské spořitelny pražské v Rytířské ulici v Praze 1 od 19:45. Nezapomeňte se včas zaregistrovat zde, kapacita je omezená. 

Čtvrtek 30. září

Ve čtvrtek končí přihlašování do studentského mentoringu na FMV. Dvojice mentor (student vyššího ročníku) a mentee (student prvního ročníku) budou následně spárováni a projdou společným workshopem, kde se dozví, jak bude celý mentoring probíhat. Končí také nábor do studentského PR týmu na stejné fakultě.

Pátek 1. října

Poslední pracovní den týdne znamená také start kurzu Krizová komunikace na sociálních médiích (v angličtině) na Institutu managementu. Probíhat bude online formou a je určený všem, kdo se zajímají o komunikaci pomocí mediálních platforem.

Zároveň končí přihlašování do Alumni mentoringu na FMV. Zkušení absolventi v rámci něj radí studentům posledního ročníku bakalářského studia, magisterského studia a mladým absolventům ohledně dalších kroků v jejich kariéře, ale věnují se i osobnímu rozvoji a přechodu ze studentského do pracovního života.

Foto: Unsplash.com

Mohlo by vás zajímat: