Týdenní přehled akcí: Inspirujte se jak rozjet fungující byznys od úspěšných podnikatelů

28. 3. 2022 | | Studentský život Diskuze, přednáška

Ať už máte průběžné testy za sebou nebo vás teprve čekají, odpočinek od učení by si měl dopřát každý. Pokud se chcete odreagovat a přitom rozšířit své obzory, zúčastněte se některé z poutavých přednášek a diskuzí, které vám i tento týden nabízíme.

Pondělí 28. 3.

Týden nám začíná první z hned několika zajímavých přednášek a to na téma Online retail business s Rohlíkem. Představitelé internetového obchodu Rohlík.cz CEO Olin Novák a vedoucí HR oddělení Daniela Razimová se s vámi podělí o úspěchu společnosti a plánech do budoucna. Akci pořádá Fakulta mezinárodních vztahů a startuje od 12:45 v učebně RB 101. Více se dozvíte na Facebookové události.

Celoplošná karanténa zapříčiněná pandemií koronaviru měla na svědomí krach několika divadel a připravila o zaměstnání stovky herců, muzikantů a produkčních. Přestože to bude už rok, co se opony znovu otevřely veřejnosti, lidé za ní stále čelí strachu z placení nájmů a energií na příští měsíc. O těchto a dalších problémech divadelního oboru si můžete promluvit se špičkami branže ve čtvrté letošní diskuzi ze série ND talks s názvem Ekonomická a sociální situace lidí pracujících v divadle. V horním foyer Nové scény nebo na online streamu se na vás bude od 17:30 těšit režisérka a dramaturgyně Lucie Ferenzová, herečka Halka Třešňáková a režiséři Janek Lesák a David Šiktanc. Více o události naleznete na webové stránce

Všichni aspirující podnikatelé či zájemci o účast v letošní soutěži Startup VŠE by si neměli nechat ujít přednášku s jejím loňským výhercem Josefem Tatíčkem. Představí vám svůj vítězný projekt Luftio, který nabízí zákazníkům zařízení na měření kvality vzduchu, i své další projekty. Událost Jak na podnikání při studiu pořádá Klub mladých manažerů (KMM) a začíná v SB 309 od 19:45.

Úterý 29. 3.

Zájemci o studium prestižního mezinárodního programu CEMS mají jedinečnou možnost zjistit více o jeho průběhu a benefitech na webináři Evening with CEMS. Hodinový Zoom hovor začne v 19:00 prezentací CEMS týmu a aktuálních studentů. Po zodpovězení vašich dotazů si pro vás organizátoři připravili Kahoot kvíz na odlehčení. Na událost je třeba se registrovat do 28. 3. v tomto formuláři.

Středa 30. 3.

Druhou přednášku atraktivní pro mladé podnikatele pořádá Institute of Strategic Investments (ISTI) ve spolupráci s programem MBA Real Estate Investment (MBARE). Úspěšný podnikatel, zakladatel a CEO společnosti Passerinvest Group Radim Passer vám ve své prezentaci představí průběh své cesty na vrchol a svůj pohled na realitní trh a jeho makroekonomické vlivy. Přednáška nese název Real estate: Čísla neohloupíš a bude startovat v 18:15 v místnosti RB 101.

Zejména díky sociálním sítím zabraly Fake news za posledních deset let značnou část trhu s informacemi. O síle těchto dezinformací jsme se mohli přesvědčit ve stále aktuální době koronavirové, kdy znepokojivě vysoký počet našich facebookových přátel sdílelo příspěvky o neexistenci nemoci a čipování obyvatelstva. Této problematiky se dotkne ve své přednášce Potřebujeme oficiální statistická data? předseda Českého statistického úřadu a absolvent Vysoké školy ekonomické (VŠE) Marek Rojíček. Událost probíhá v rámci projektu Absolventské středy od 18:15 prezenčné v RB 211 nebo online přes MS Teams. Na přednášku je třeba se zaregistrovat zde.

Příznivci kulturních akcí a českého filmu bezpochyby plánují strávit druhou půlku týdne na legendárním FAMUFESTu. 38. ročník multižánrového festivalu na téma S3tk8ní znázorňuje přechod z online prostředí zpátky k fyzickým setkáním. Od 30. 3. do 3. 4. si pro vás studenti Filmové Akademie múzických umění (FAMU) připravili bohatý program a výstavy na několika místech ve Vršovicích se srdcem v Kině Pilotů. Více detailů o akci a programu naleznete na oficiálních stránkách. Vstupenky můžete kupovat na serveru GoOut

Čtvrtek 31. 3.

Česká republika se považuje za progresivní zemi v oblasti drogové politiky, avšak někteří odborníci označují její rozhodnutí za zpátečnická. Zajímavou diskuzi o téhle kontroverzi povede bývalý šéf Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti, který pro nesouhlas s vývojem politiky rezignoval ze svého postu. Událost s názvem ČAS od ČASU #9: O streetworku s Viktorem Mravčíkem pořádá ve svých prostorách od 19:00 Knihovna Václava Havla spolu s Českou asociací Streetwork. Podrobnější informace naleznete na Facebooku

Foto: Unsplash

Mohlo by vás zajímat: