Týdenní přehled akcí: Inspirujte se na TEDxYouth nebo zajezte nervy v Riegráčích

27. 3. 2023 | | Studentský život FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

V tomto týdnu probíhá na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) inovační týden. Nepřeberné množství přednášek a exkurzí, které ekonomka v tomhle týdnu nabízí se ani nemůžeme snažit vyjmenovat, pár jich ale zmínit musíme. Zbytek najdete ve školním kalendáři. Kdybyste měli chuť někam vyrazit i večer, nevynechejte například středeční TEDxYouth!

Pondělí 27. března

Hned zkraje týdne se na škole koná další z řady exportních večerů“ na Fakultě mezinárodních vztahů. Tentokrát vám vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade v severní Číně Jan Bejkovský od 14:30 představí v SB 303 investiční příležitosti v Čínské lidové republice.

Úterý 28. března

V úterý oslaví všichni učitelé svůj den. Řada z nich ale bude symbolicky v tento den stávkovat. Vedou je k tomu nízké výdělky zejména v humanitních a sociálněvědních oborech, svým protestem se však snaží poukázat na všeobecně podfinancované školství. Pokud je chcete podpořit, zastavte se například na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy na některém z doprovodných programů.

O skleněné spirále jste už nejspíš něco četli. Tak nějak totiž bude vypadat český pavilon na Expu 2025, které se bude konat v japonské Ósace. V NB C od 11:00 generální komisař české účasti Ondřej Soška a japonský velvyslanec Suzuki Hideo popíšou, jak dlouhá cesta na světovou výstavu, která se koná jednou za pět let, vede.

17:00 RB 212 proběhne panelová diskuze na téma Od lokálních hráčů k evropským lídrům. Platíte někdy zvlášť skrze QR kódy, které často v restauraci leží na stole? Za tímhle nápadem stojí Qerko, které spolu s Dateio, Lemonerem a Twistem představí, jak se jim povedlo dostat na světovou scénu, a jaké jsou jejich zkušenosti s expanzí do zahraničí.

Proč je vlastně dobré s něčím vůbec začínat už při studiu? A proč zrovna s podnikáním? Řada studentů a absolventů vám od 18:00 RB 209 vyvrátí vaše předsudky, že je něco takového přece nezvládnutelné. Nezapomeňte se na akci dopředu registrovat tady!

Středa 29. března

Jaké jiné téma potřebujeme uprostřed semestru řešit více, než je regenerace? A právě to budou ve vršovickém kině Vzlet už na 10. ročníku konference TEDxYouth@Prague 2023 řešit od 16:00 až téměř do půlnoci řečníci ze spousty úhlů pohledu. Těšit se můžete na autora podcastu Brain We Are Vojtěcha Hlaváčka nebo třeba moderátora Hyde Park Civilizace Daniela Stacha. Vstupenky jsou v tuto chvíli sice vyprodané, třeba ale někdo nebude moci na poslední chvíli přijít a vám se podaří si jeden utržit. A i kdyby ne, nesmutněte! Redakce iListu se pokusí vám celou akci přiblížit v reportáži.

S NFT tokeny se v jednu chvíli roztrhl pytel. Nabízel je každý, všude a za všechno. Jenže ne vždy se vyplatilo je koupit. Pokud chcete investicím do umění víc porozumět, zastavte se ve středu na od 19:30 RB 212 na přednášku s názvem Umění obohacuje: Jak do něj investovat? s Art specialistkami z J&T Banky.

Čtvrtek 30. března

Pokud jste někdy snili o kariéře v zahraničí a francouzština vám není cizí, ve čtvrtek se můžete od 9:00 zastavit na akci, kterou pořádá ekonomka ve spolupráci s Francouzským institutem a Campus France. Představí se vám frankofonní firmy v Česku, budete se moci setkat s francouzským velvyslancem v Česku Alexisem Dutertrem nebo si vyzkoušíte psaní životopisu ve francouzštině a chybět nebude ani simulace pohovoru. Některé části programu jsou přístupné pouze po předešlé rezervaci, raději si vše zkontrolujte na stránkách Katedry románských jazyků.

Pátek 31. března

Víkend v Praze proběhne ve znamení jídla. S koncem března se zase otvírají brány mnoha minifestivalů a ačkoliv to vypadá, že počasí venkovním akcím zrovna přát nebude, pro něco pořádně dobrého je vždycky dobré si zaskočit. V pátek odstartuje víkendovou „žranici“ Prasárna Fest v Riegrových sadech. A protože se nepočítá to, co si dáte párkrát, ale spíš to, co jíte většinou, klidně odhoďte všechny svoje zábrany a nacpěte se spoustou mini porcí od langošů po smaženou Nutellu, které park od pátku až do soboty nabídne.

Sobota 1. dubna

Dokonce i vltavské pobřeží se pomalu probouzí k životu. V sobotu zahájí sezónu Vlny Štvanice, v rámci akce letos představí i svou novou loděnici, kde se během roku bude konat řada akcí, vznikne coworkingové studio nebo tělocvična. Od 14:00 si můžete zajezdit na řece na paddleboardu nebo třeba kajaku, zacvičit si jógu a natrénovat na surfskatu. Afterparty se pak potáhne až do nočních hodin.

Neděle 2. dubna

O poznání zdravější pohoštění je na neděli přichystáno v Karlíně. Food Truck Festival na Karlínském náměstí od 11:00 nabídne kromě mexického jídla nebo sendvičů i hudbu v podání DJ Hlava a ve 13:00 váš čeká živé vystoupení kapely Circus Brothers.

Mohlo by vás zajímat: