Týdenní přehled akcí: Jarov rozezní VŠEFEST, startupy zaplní atrium

24. 9. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy VŠEFEST

Druhý týden školy nepřinese pouze volno na státní svátek, ale také několik akcí, které zaplní školní prostory. Startup Festival se představí v atriu Rajské budovy. Koleje na Jarově rozezní rockové kapely. Kromě toho Junior Diplomat Initiative (JDI) zve své příznivce na neformální posezení a Club 307 pořádá seznamovací přednášku. Milovníci vína a burčáků si jistě nenechají ujít Karlštejnské vinobraní či Víno na Náplavce.

Pondělí 25. 9.

Pokud nejste spokojeni se situací v pražské dopravě, Zmente.to pořádá diskuzi s radním pro dopravu od 18:30 v klubovně Ústřední knihovny. Kromě základních témat bude možné navrhnout i své vlastní nápady na zlepšení pohybu po Praze.

Úterý 26. 9.

Café Evropa, které proběhne od 18:00, bude rozebírat téma: Mediální obraz EU – jak se orientovat mezi hoaxy a pravdou?. Své názory bude prezentovat Ondřej Houska, reportér Hospodářských novin, a Michal Půr, šéfredaktor Info.cz. Večerem hosty i diváky provede Filip Horký.

Úspěch teamových projektů závisí především na komunikaci mezi členy. Jak efektivně komunikovat, aby nevznikl chaos, ale zároveň každý měl možnost vyjádřit svůj názor a nápady poradí Martin Potančok a Lenka Konupková na přednášce Projektové řízení v praxi, kterou pořádá fakultní spolek 4FIS.

Co všechno lze získat při studiu na Fakultě mezinárodních vztahů (FMV) se posluchači dozví na přednášce Jak vytěžit ze studia na FMV co nejvíc od 19:45 na Jižním Městě v učebně JM 103. Akci organizuje PR Tým FMV.

Co je management consulting představí členové Clubu 307 v SB 240 od 19:45.

Středa 27. 9.

Druhý ročník Startup Festivalu pořádá xPORT VŠE. Stejně jako v loňském roce proběhne v atriu Rajské budovy od 9:00 do 17:00. V průběhu dne se studentům představí více než třicet startupů napříč různými obory. Chybět nebude Food Startup zóna, ve které se hosté budou moci občerstvit. V zóně vás čekají Kafe & Koblihy, Svačím zdravě nebo Jako doma. Kromě toho lze získat u vystavujících firem pracovní uplatnění. V atriu budou mít stánek ZOOT, Vehiklo, Robeeto nebo Dogsie.

Jestli je bankovnictví vaším šálkem kávy, můžete navštívit přednášku pořádanou spolkem Students for Liberty  na téma Historie a teorie free bankingu v Café Campus od 20:00.

Studenti, kteří se chtějí přidat do spolku JDI, mohou přijít na neformální posezení v 19:45 do Urban Pub Koley. Více informací lze nalézt na SeJDI se s námi.

Čtvrtek 28. 9.

Druhý ročník VŠEFESTU proběhne na státní svátek. Nealkoholický hudební festival pořádaný All Arts Clubem začne ve 13:00 v areálu kolejí Jarov. Na stagi se představí studentské kapely, spolky, street food stánky. Návštěvníci v průběhu dnes získají nealko nápoje zdarma.

Pátek 29. 9.

V pátek zůstaňte doma, všichni děkani vyhlásili děkanský den.

Sobota 30. 9.

Máte-li rádi víno a burčák, na Karlštejně se celý víkend koná Karlštejnské vinobraní. Letos si lze cestu zpříjemnit jízdou parním vlakem. Pokud je pro vás Karlštejn moc daleko, nezoufejte. Na Rašínově nábřeží proběhne Víno na Náplavce.

Neděle 1.10.

Kdo rád soutěží, jistě ocení Campus Playground VŠE, kterou pořádají pod záštitou RedBullu starší studenti naší školy. Soutěžit mohou tříčlenné týmy. Cílem hry je zvládnout za tři dny až dvacet úkolů a v průběhu soutěže poznat kampus vysoké školy. Právě v neděli se uzavírají přihlášky. Přihlášení i další informace lze získat na stránkách soutěže.

Spoluautorkou článku je Lucie Samcová.

Foto: Filip Kubus

Mohlo by vás zajímat: