Týdenní přehled akcí: Klíč k úspěšné sebemotivaci nebo beseda o Novém Zélandu

5. 11. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy DSC_0303

V druhém listopadovém týdnu posluchače v pondělí čeká přednáška o sebemotivaci, ale také informační schůzka o účasti v Buddy Programu. Studenti mohou také zavítat na středeční workshop společnosti EY, který bude zaměřen na řízení rizik nanečisto.

Pondělí 6. listopadu

O dopadu obnovitelných zdrojů na energetický sektor, jejich fungování a konkurenceschopnosti bude mluvit Albert Juanola Freixas ze společnosti ČEZ, na přednášce Světlé a temné stránky obnovitelných zdrojů energie organizované Institutem energetické ekonomie Fakulty financí a účetnictví. Akce bude v angličtině a uskuteční se v RB 210 od 19:45.

Jak využívat principy úspěšné sebemotivace v pracovním i osobním životě poradí posluchačům Petr Urbanec, slovenský mentor osobního rozvoje, který se zabývá školením jednotlivců a firem v oblastech prodeje, vedení lidí nebo motivace. Jeho přednáška organizovaná Cestou úspěšných se bude konat od 19:30 ve Vencovského aule. Pokud vás téma zaujalo, je potřeba se registrovat zde.

Na infoschůzkách o Buddy programu, které budou probíhat v NB A od 19:45, se dozvíte všechny potřebné informace o možnosti stát se Local Buddy pro zahraničního studenta během letního semestru. Pokud máte v plánu vyjet na Erasmus, získáte za pomoc deset bodů k přihlášce.

Úterý 7. listopadu

Pro příznivce marketingu chystá studentský klub Click it přednášku Orion: Uvedení nového produktu na trh. Akce bude o launchi nové značky mluvit Lucie Presslová, Brand manažerka značky ORION. Akce se uskuteční od 19:45. Místnost není ještě zcela určena. Registrovat se můžete tady.

Středa 8. listopadu

Na přednášce Tržní okénko Wood & Company pořádané Klubem investorů v 19:45 v NB B se posluchači seznámí s novinkami na kapitálových trzích a poslechnou si také názor na současné dění na Pražské burze přednášejícího Jana Sýkory, který je partnerem privátní investiční banky Wood & Company.

Čtyřhodinový workshop, který se bude týkat řízení rizik nanečisto, nabízí společnost EY. Během odpoledne si účastníci vyzkouší, jak radit firmám v řízení rizik a pobavit se na dané téma přímo s odborníky z EY. Workshop bude probíhat od 14 hodin v obchodně administrativním centru Florentinum. Registrovat se můžete zde.

Jak zvolit vhodné informační zdroje, jaká klíčová slova používat při vyhledávání a jak se rychle zorientovat ve vyhledaných dokumentech se dozvíte na semináři Strategie úspěšného vyhledávání informací pořádaném knihovnou VŠE od 9:15 v Klubu knihovny CIKS VŠE.

Pokud nemáte možnost dorazit na infoschůzky o Buddy Programu v pondělí, další přednáška na téma jak se stát Local Buddy pro zahraničního studenta se dozvíte v budově ekonomky na Jižním Městě v JM 203 od 19:45.

Mnoho organizací umí řešit komplikované úkoly, ale nezvládá komplexní – takové, které charakterizuje silná nejistota ohledně vývoje vnějšího i vnitřního prostředí a vysoký počet neznámých proměnných. Řešení těchto věcí bude komentovat programový manažer ze společnosti Google, který posluchačům ukáže, jak je možné se s komplexitou na projektech vypořádat za využití principů známým z přírodních ekosystémů či používaných v samořízených komunitách. Akce proběhne v NB C od 19:45.

Čtvrtek 9. listopadu

Na dobrodružnou cestu Novým Zélandem vás vezme Pavel Bartoš během besedy Nový Zéland očima backpackera, která proběhne od 19:45 v Likešově aule. Pavel Bartoš strávil na Novém Zélandu čtrnáct měsíců během Working holiday víz. Posluchačům představí řadu míst, která stojí podle něj za návštěvu. Mluvit bude ale také o tom, jaká překvapení zde zažil, jak si zde můžete přivydělat nebo jak přežít půl roku v autě.

V prostorách Vysoké školy ekonomické bude také až do pátku probíhat 10. ročník Mezinárodní vědecké konference RELIK 2017, Reprodukce lidského kapitálu  – vzájemné vazby a souvislosti, kterou pořádá Katedra demografie Fakulty informatiky a statistiky. Program bude rozdělen do dvou sekcí – „Reprodukce lidského kapitálu – vazby a souvislosti“ a prezentace výsledků studentů, doktorandů a začínajících vědeckých pracovníků. Výstupem konference bude sborník jednotlivých příspěvků, který na konferenci obdrží všichni registrovaní. Konkrétní místo a čas konání zatím není upřesněno, pro další informace a podrobnější program sledujte aktuality publikované na webu Katedry demografie nebo na oficiálních stránkách konference.

Pátek 10. listopadu

Zajímavou akcí je také 27. ročník Festivalu spisovatelů pořádaný na téma „A příště už oheň“, na kterém čeká návštěvníky několik autorských čtení, diskuzí, setkání nebo autogramiád spisovatelů z vybraných zemí. Hosty budou letos také dva čeští spisovatelé – Magdaléna Platzová a Martin Reiner. Festival bude probíhat až do 15. listopadu na několika místech v Praze a jedním z nich bude i Vysoká škola ekonomická. Některé akce jsou zdarma, u jiných se platí vstupné. Ceny pro studenty se pohybuje kolem šedesáti korun. Možné je také zakoupit celofestivalový voucher za dvě ste korun. Podrobný program a odkaz pro registraci naleznete na těchto stránkách.

Venture Summit je intenzivní jednodenní konference věnovaná diskusi nejen o různých způsobech financování start-upů. V rámci programu proběhnou panelové diskuse, workshopy. Rady začínajícím podnikatelům udělí čeští i zahraniční hosté. Speciálním návštěvou bude Ikhlaq Sidhu, zakladatel Centra pro podnikání na Kalifornské univerzitě Berkeley. Ten bude mluvit o mentalitě investora, start-upech v Silicon Valley a jejich myšlení. Program i registrační formulář naleznou studenti na stránkách konference.

Mohlo by vás zajímat: