Týdenní přehled akcí: festival piva, komiksový workshop nebo Mattoni festival

12. 6. 2017 | | Studentský život koncert

Nadcházející týden se můžete těšit na spoustu událostí nejen ve škole, ale v celé Praze. Možná jste zaznamenali, že legendární zpěvák Karel Gott otvírá výstavu. Pokud upřednostňujete moderní styl, tak navštivte party s Coolhunters nebo Mattoni festival. Pokud však máte chuť na komornejší akce, nenechte si ujít debatu o zákazu kouření a inteligenci zvířat či komiksový a marketingový workshop. V závěru týdne si zas můžete odpočinout u piva přímo na Pražském hradě.

Pondělí 12.6.

Na lodi BigMedia na Náplavce odstartovala před pár dny výstava Gott My Life, která mapuje šedesátiletou hudební kariéru známého českého interpreta. Návštěvníci uvidí například novinové koláže od věrné Gottovy fanynky – žena je vytvářela po desítky let. Zajímá vás, jak vypadala Karlova první vydaná gramofonová nahrávka, kostýmy, ve kterých vystupoval, nebo nekonečná sbírka Zlatých Slavíků? Výstavu lze navštívit na Náplavce až do 30. září.

Úterý 13.6.

Od posledního května platí kontroverzní zákaz kouření v prostorách hospod i barů. Na toto téma pořádá Evropský dům veřejnou debatu s názvem „Zákaz kouření – krok ke zdravější ČR, nebo omezování svobody?“, která se zabývá se otázkou, zda je tento zákaz krokem k zlepšení zdravotního stylu v České republice, nebo dalším omezováním svobody. Přijít může opravdu každý, stačí se jen registrovat na facebooku.

Středa 14.6.

Pokud si chcete odpočinout, navštivte ve Žlutých lázních Coolhunters Opening Party, která potrvá od odpoledne až do rána. Čeká vás odpolední chill program na čerstvém vzduchu, večerní vlna hip hopu a elektroswingu a po desáté hodině se rozezní Silent Disco.

Pokud se zajímáte spíše o zvířata, navštivte přednášku v Městské knihovně na Hradčanech o komunikaci s čtyřnohými mazlíčky, která nese název „Inteligence zvířat a komunikace s nimi„. Dozvíte se mnohé o jejich inteligenci i způsobu chování. Přednáška trvá od pěti do sedmi.

Čtvrtek 15.6.

Ve čtvrtek pořádá Ústřední knihovna Komiksový workshop. Spisovatel a scénárista Jiří W. Procházka nebo známý kreslíř Dan Černý s návštěvníky proberou různá témata komiksu. Kromě toho si zájemci budou moci kreslení vyzkoušet na vlastní kůži. Stačí si jen připravit příběh, lektoři vám pak už od pěti do půl sedmé pomohou se zbytkem. Na konci si tak odnesete několik stránek vlastního komiksu.

Ve stejný den se koná na VŠE v Rajské budově kurz s názvem „Marketingová komunikace v místě prodeje“. Bude se zabývat rolí značky, tvorbou účinných komunikačních aktivit a představí rovněž praktické přístupy marketingového výzkumu. Přednášejí například Jan Šolta, manažer Trade Marketingu Plzeňského Prazdroje, nebo Andrea Vozníková, Consumer manažer společnosti Unilever. Kurz je placený.

Pátek 16.6.

V pátek na oslavu konce týdne můžete navštívit Mattoni Koktejl festival 2017.  Staroměstské náměstí se 16. – 17. června přemění v dějiště světové soutěže v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017. Letošního ročníku se zúčastní barmani z 20 zemí světa. Barvy Česka bude hájit a zároň o titul nejlepšího světového barmana bude bojovat Jan Lukas s koktejlem ECO-TTONI. Velká dvoudenní barmanská a hudební show, která pro tento rok chystá řadu atraktivních novinek, bude pro veřejnost zdarma.

Kromě toho můžete navštívit degustační akci roku. Jedná se o Festival minipivovarů na Pražském Hradě s názvem Pivo na Hrad. Zúčastní se ho přes šedesát minipivovarů z celé České republiky. Jestli vás tento mok zajímá více než nealkoholické drinky, pak je váš program na pátek jasný. Festival se koná až do soboty.

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat: