Týdenní přehled akcí: veslařský tým VŠE se zúčastní závodů na Vltavě

2. 6. 2019 | | Studentský život Pražské primátorky, Univerzitní osmy

Začíná čtvrtý týden zkouškového období a spolu s ním sezóna letních kin. Kromě prvních letošních promítání na vás čeká výstava nejlepších světových fotografů, Veletrh vědy, nejstarší český veslařský závod, nebo hudební nealko festival v centru Prahy. Těšit se můžete také na francouzský market, Pražskou muzejní noc, nebo můžete přjít podpořit veslařský tým naší školy na Univerzitní osmy.

Úterý 4. června

Žluté lázně vás zvou do letního kina na promítání akční komedie „Pot a krev“. Plán, ve kterém trenér z posilovny Mark Wahlberg, kulturista Anthony Mackhie a čerstvě propuštěný recidivista Dwayne Johnson unesou bohatého obchodníka za účelem výkupného, rozhodně nedopadne dobře. Promítání začne v 21:30.

Středa 5. června

Do letního kina váz zve také MeetFactory, konkrétně na promítání dánského komediálního dramatu „Vyšší moc“. V něm se otec rodiny snaží obnovit svou rodinnou roli poté, co v horách během hrozby laviny opustil svou rodinu a panicky utekl do bezpečí. Promítání začne o půl desáté večer.

Pokud toužíte navštívit Francii i bez cestování, přijďte na akci „Zažij Francii“, která se bude konat na pěší zóně Anděl. V průběhu celého dne na vás čekají ochutnávky tradičních francouzských pokrmů, vín a chybět nebude ani hudební program.

Čtvrtek 6. června

V prostorách Staroměstské radnice se bude konat výstava šedesátého druhého ročníku fotografické soutěže „World press photo“. Výstava fotek nejlepších světových reportážních fotografů, která potrvá celý měsíc, bude otevřena každý den od 10:00 do 19:00.

Pokud vám nebude stačit fotografická výstava, můžete navštívit také „Veletrh vědy 2019“, který se bude konat na výstavišti PVA EXPO v Letňanech.  Probíhat bude každý den až do soboty 8. června.

Pátek 7. června

Po roce se opět bude konat závod univerzitních veslařských týmů „Univerzitních osmi“. Soutěžit bude také tým Vysoké školy ekonomické. Konají se v rámci 106. ročníku „Primátorek“, nejstarších veslařských závodů v České republice, které se na Vltavě u Rašínova nábřeží konají pod záštitou primátora Prahy. Vítězný tým získá putovní cenu, tzv. „Primátorský štít“. , kterí Závody budou probíhat až do neděle 9. června.

Sobota 8. června

Kromě sportovního utkání se na Staroměstském náměstí uskuteční „Mattoni Koktejl Festival“, který se koná v rámci Mezinárodního dne nealko koktejlů. Vstup je zdarma a těšit se můžete na Tomáše Kluse, Monkey Business, Davida Kollera, Barboru Polákovou a dalších. Chybět nebude ani soutěž o nejlepšího barmana. Program začíná ve 14:15.

Pokud ale upřednostňujete alkoholické nápoje, nenechte si ujít „Slavnosti Smíchova“ v pivovaru Staropramen. Ty se ponesou v duchu 150. výročí založení pivovaru. Těšit se můžete na to nejlepší s pivní nabídky pivovaru Staropramen, školu čepování piva a prohlídku pivovaru. Chybět samozřejmě nebude ani kulturní a hudební program. Celá akce začne ve 13:00.

Přehled zakončuje šestnáctý ročník „Pražské muzejní noci“. Na jednu noc se návštěvníkům zdarma otevře 45 pražských muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Chybět nebude ani bohatý doprovodní program a jedinečná atmosféra.

Foto: axaprimatorky.cz

Mohlo by vás zajímat: