Týdenní přehled akcí: Letní kino, grilovačka a festival Aerodrome

25. 6. 2018 | | Studentský život koncert

Poslední týden zkouškového plný stresu je za námi. Je proto na čase se pořádně odreagovat. Vyrazit můžete do letního kina ve Žlutých lázních, na grilovačku s bankéři, účtaři a daňaři a čeká nás také jeden z největších festivalů Aerodrome, kde vystoupí několik známých interpretů.

Pondělí, 25. června

Pokud byste rádi v letním semestru magisterského studia vyjeli na Erasmus, ale bohužel jste promeškali výběrové řízení, máme pro vás skvělou zprávu. Oddělení zahraničních styků vyhlašuje mimořádné výběrové řízení na výměnné pobyty v letním semestru 2018/2019, na které se můžete přihlašovat až do 23. července. V nabídce bude přibližně 60 míst, která nebyla zaplněna během výběrového řízení konaného na jaře tohoto roku. Výsledky budou zveřejněny už 26. července. Podrobnosti najdete zde.

Úterý, 26. června

Učíte se francouzsky? V rámci dni otevřených dveří se můžete zajít podívat do Francouzského institutu. Připraven pro vás bude francouzský večírek, na kterém vás čeká spousta skvělé hudby, barbecue nebo také trhy s francouzským jídlem. Začíná se v 18 hodin.

Středa, 27. června

Oslavit konec zkouškového můžete na grilovačce společně s bankéři, účtaři a daňaři do parku Parukářka. Stačí si přinést vlastní oblíbené nápoje a jídlo na gril. Akci pořádají tři studentské spolky – Klub daňařů, Klub přátel účetnictví a Bankéřský klub.

Čtvrtek, 28. června

Ve čtvrtek odstartuje tří denní AERODROME Festival, který se koná v Panenském Týnci. Vystoupí zde známí umělci jako Lana del Rey, Macklemore, Wiz Khalifa nebo Nine Inch Nails. Pro návštěvníky bude zajištěna doprava z Prahy zdarma. Vstupenky zakoupíte zde.

Pokud se vám za hudbou nechce cestovat pryč z Prahy, můžete se zastavit na Mega Latino Party na Náplavce. Čeká vás workshop, kde se bude vyučovat Salsa a Kizomba. Později se můžete těšit na party plnou latinskoamerických rytmů. Vstupné vás vyjde na 100 korun.

Pátek, 29. června

Zajímáte se o politiku? Přihlásit se můžete na setkání mladých podporovatelů středo pravicové politiky. Proběhne zde diskuze o evropské politice a perspektivě voleb v Evropě. Na akci se dostaví europoslanci Jaromír Štětina a Tomáš Zdechovský a čeští politici Markéta Pekárová Adamová a Jan Bartošek. Součástí akce bude workshop na téma kampaně na sociálních sítích a marketing. Na akci jsou zváni nejen zástupci pravicových a středo pravicových mládežnických organizací – dorazit mohou také všichni mladí zájemci o politiku. Setkání bude trvat od 29. června do 1. července a účastnický poplatek činí 200 korun. Přihlásit se můžete tady.

Sobota, 30. června

O víkendu si můžete přijít odpočinout na Prague Rooftop Festival. Jídlo nebo drink si tak budete moc vychutnat netradičně přímo ze střechy Obchodního domu Kotva s výhledem na město. Lístky zakoupíte za 180 korun zde.

Na akční film Jumanji: Vítejte v džungli se můžete přijít podívat do velkého letního kina ve Žlutých lázních. Promítání začíná ve 21:30. Vstupné je 50 korun.

Mohlo by vás zajímat: