Týdenní přehled akcí: manipulace médií a Talent VŠE

18. 11. 2019 | | Zprávy ze školy Manipulace_médií_iList

V neděli jsme oslavili 30 let od Sametové revoluce. Při této příležitosti se bude také na Vysoké škole ekonomické (VŠE) konat několik akcí, přičemž jednu z nich, diskusi o manipulaci médií v minulosti a dnes, uspořádá právě iList. Její součástí bude také factcheck workshop se zástupci Demagog.cz. Následovat bude diskuze s pamětníky, která bude zorganizována přímo VŠE. Kromě toho se můžete těšit na univerzitní hospodský kvíz, účetní beerpong, finále talentové soutěže VŠE, jak na motivování zaměstnanců a big data a mnoho dalšího.

Úterý 19.11.

Při příležitosti výročí Sametové revoluce jsme pro vás v iListu přichystali diskusi s názvem „Média a manipulace za totality a dnes“. Účast na diskusi přislíbili novinář Jaroslav Veis, teoretik médií Jan Jirák a novinář Vlastimil Ježek. Večerem bude provázet novinář Martin Groman a na závěr proběhne faktcheck workshop s Demagog.cz. Akce se bude konat od 18:00Likešově aule.

Katedra podnikání vás zve do nového coworkingového centra Spaces v budově Albatros v ulici Na Perštýně 342/1 od 9:00. Po ní bude následovat diskuse s dvěma úspěšnými start-upisty a absolventy VŠE, který získali desítky miliónů na světový rozvoj svých start-upů. Akce Meet the Proptech Stars“ se bude konat v místnosti RB 101 19:45.

Máte rádi hospodské kvízy? Zúčastněte se „Univerzitní ligy v hospodském kvízu“, ve které budete mít možnost postavit se týmům z ostatních pražských vysokých škol. Nejprve se však budete muset probojovat přes ostatní týmy z VŠE ve 20:00 v hospodě Hells Bells. Startovné za hráče je 60 Kč. Na akci je nutno se registrovat.

Pokud se chcete dozvědět, jak na motivování zaměstnanců v úspěšné firmě, přijďte ve 17:00 do Restaurace AK na diskusi s názvem „Motivování zaměstnanců meetup!“ Na akci je nutno se registrovat.

Středa 20.11.

Chcete vycestovat na studijní pobyt do zahraničí, ale nevíte, jak na to? Přijďte na „Informační schůzku pro zájemce o studium v zahraničí“, která se bude konat v 14:30RB 101.

Co jsou to Big data a jak s nimi pracovat? Dozvíte se na diskusi „Big data meetup!“, která se bude konat od 17:00Restauraci AK. Na akci je nutno se registrovat.

Klub přátel účetnictví vás zve na „Účetní beerpong“, který se bude konat v baru Magneto v areály jarovských kolejí od 20:00. Na akci je nutno se registrovat.

Čtvrtek 21.11.

Zajímá vás, jaké je to cestovat po střední Asii? Přijďte na přednášku Klubu cestovatelů s názvem „Úvod do střední Asie“, kde se dozvíte, jaké je to procestovat Kazachstán a Kyrgysztán. Akce se bude konat od 19:45 v místnosti NB A.

Jaký je přístup Evropské unie k světovému klimatu a ekologickým problémem jako například hořící Amazonie? Dozvíte se na akci s názvem „EU± // Hořící Amazonie, světové klima a reakce EU“, která se bude konat ve Skautském institutu od 18:00.

All arts club vás zve na uměleckou přednášku a workshop „Kresba a její přesahy“, kde si kromě teorie o vývoji kresby, jejím významu a přístupech vyzkoušíte taky vytvořit vlastní dílo. Akce se bude konat od 18:00 v místnosti SB 212. Nutná je registrace.

Pokud vás zajímá, jak vypadal život a studium před rokem 1989, přijďte ve 16:30 do místnosti RB 101 na „Debatu studentů s pamětníky listopadu 1989“, kterou organizuje VŠE ve spolupráci s Městskou částí Praha 3. Akci bude moderovat moderátor a hudební dramaturg ČRo Radiožurnál Petr Král.

Po roce na VŠE opět proběhne talentová soutěž „Talent VŠE“. Devátý ročník soutěže se bude konat od 19:00 ve Vencovského aule. Vítěz vyhraje finanční odměnu a bude mít možnost vystoupit na Plese VŠE.

Pátek 22.11.

Jak využít znalosti vědy v praxi? Na toto vám odpoví Jiří Drahoš během přednášky s názvem „Transfer znalostí z Akademie věd do podnikové praxe“. Na přednášku, která proběhne v rámci předmětu 3PO401 Inovace a podnikání se můžete přijít podívat od 14:30 do Likešové auly.

Týdenní přehled zakončíme pozvánkou na taneční lekci pořádanou All Arts Clubem. Mezi 18:15 a 20:00 se můžete zúčastnit jejich Workshopu tance bachata. Akce se bude konat ve cvičebním sále IB307, který se nachází v Italské budově v prostorách VŠE na Žižkově. Akce se koná zdarma.

Mohlo by vás zajímat: